Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelecek olan kişiler cep telefonlarını yurtdışı kullanımına açtırmadıkları sürece kullanamayacaklarını bilmelidir. Mevcut cep telefonunuzda bulunan telefon hattını uluslararası dolaşıma yani Roaming’e açtırmanız gerekir. Her GSM operatörü için farklı işleyen süreci Kıbrıs’a gelmeden önce öğrenmeniz önemlidir.

Kıbrıs Rent a Car İletişim hattından telefon hattınızı uluslararası dolaşıma açtırmak için neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Eğer mevcut hattınızı uluslararası dolaşıma açtırmak istemiyorsanız Ercan Havalimanı cep telefonu ve hat satışı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Her Çözüm Size Konfor Sağlar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelmek isteyenlerin iki ana ulaşım şekli vardır. Girne Limanı’na gemi yolu ile ya da Ercan Havalimanı’na hava yolu ile gelerek Kıbrıs’a ulaşabilirsiniz. Kıbrıs’a hava yolu ile geldiyseniz burada olan ihtiyaçlarınızı rahatlıklar Ercan Havalimanı’nda karşılayabilirsiniz.

Ercan Havalimanı cep telefonu ve hat satışı hizmetleri sayesinde Kıbrıs’a gelir gelmez uluslararası dolaşıma sahip yeni bir hat satın alabilirsiniz. Dilerseniz hattınızın ROAMING işlemlerini de burada bulunan GSM operatörü bayilerinde yaptırabilirsiniz. Hattınızı uluslararası dolaşıma açtırmak ya da yeni bir hat almakla ilgili soru işaretlerinizi Kıbrıs Rent a Car müşteri temsilcisine sorabilir ve süreçle ilgili ihtiyacınız olan bilgileri alabilirsiniz.

(Kuzey Kıbrıs’ta cep telefonu kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz. )

Ercan Havalimanı Cep Telefonu ve Hat Satışı

Kıbrıs’ta Neden Yeni Hat Almalısınız?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldiğinizde yeni bir cep telefonu hattı almak her zaman diğer seçeneğe göre daha ekonomik olur. Hattınızı uluslararası dolaşıma açtırdığınız zaman hem size hem de sizi arayan numaraya ücret kesilir. Ancak yeni bir hat satın aldığınızda bu durum ortadan kalkar. Kıbrıs’ta kaç gün kalacağınıza göre yeni hat alıp almama kararını rahatlıkla verebilirsiniz. Kıbrıs’ta temsilciliği bulunan iki GSM operatörü bulunmaktadır.

Türkiye’de Vodafone olarak hizmet veren firma Kıbrıs’ta hala Telsim adını kullanırken Turkcell ise KKTCELL adı ile hizmet vermektedir. Ercan Havalimanı cep telefonu ve hat satışı noktalarından bu iki operatöre ait hatlardan birisini alabilirsiniz. Kıbrıs’ta kalacağınız süreye göre yapacağınız bu seçimle oldukça ekonomik bir iletişim yöntemi elde edebilirsiniz.

Bilgi sahibi olabilirsiniz Ercan Havaliman Yolcu Giriş ve Çıkış Kapıları