1. Adınıza düzenlenmiş en az 5 yıllık sürüş ehliyetinizin yanınızda olması.
 2. KKTC’ye girişte kullandığınız pasaport veya kimlik belgesinin yanınızda olması.
 3. Şirket kuralımız gereği aracı kullanacak kişinin 25 yaşından gün almış olması ve KKTC’de öğrenci olmaması gereklidir.
 4. Kıbrıs’ta Türkiye Cumhuriyeti Sürüş Ehliyeti ile araç kiralayabilirsiniz.
 5. Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlara uymanız halinde aracınızı Kıbrıs Rent a Car şirketimizin www.kibrisrentacar.com sitesinden hemen kendinize ayırtıp teslim alabilirsiniz.

Ek Bilgiler

 1. Kiraladığınız aracı sadece kontrat üzerinde ismi yazan kişi kullanabilir, aksi halde sigorta kapsam dışı kalır ve polis kontrölünden geçemezsiniz. Sözleşmeye sadece 2 tane şöför ekleyebiliyoruz, ikinci şöför aracı kullanacaksa kontrata eklenmesi gerekir, ikinci şöför için ekstra bir ücretimiz yoktur.
 2. KKTC’de tüm kiralık araçlar sağ direksiyonludur, sol direksiyonlu kiralık araç yasa gereği hiç bir Kıbrıs rent a car şirketlerinde yoktur.
 3. Minimum kiralama süresi 3 gündür, 1 veya 2 gün kiralamalarda en az 3 günlük ücret talep edilir.
 4. Araç kiralama ücretinin tamamını bizden aracı teslim alırken nakit veya kredi kartınız ile komisyonsuz olarak ödeyebilirsiniz.
 5. Aracı şirketimize iade ederken, tarafınıza yakıt iadesi yapılmamaktadır. Bu nedenle depoyu az seviye yakıt ile iade etmeye özen gösteriniz.
 6. Araç rezervasyonunuzun iptali durumunda en geç 24 saat öncesinden bize bilgi verilmesi gereklidir.
 7. Kıbrıs’ta sabit kameralı hız kontrolü yapan radar sistemi mevcuttur, Trafik cezaları şirketimize gönderildikten sonra sözleşmenizin kopyası ile polise iade edilir ve Kıbrıs’a yeniden giriş yaptığınızda muhaceret polisi tarafından şöföre ibraz edilir. Tüm cezalar kira kontratında bulunan şöförün sorumluluğundadır.

Kıbrıs Rent a Car Araç Kiralama Fiyatlarına Dahil Olan Hizmetler

Sitede gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir;

 1. Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı
 2. Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, 500 Euro’luk kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam kırılması, far kırılması, Anahtar kaybolması ve hasarlanması) hasarları kapsamaz.
 3. Sınırsız kilometre kullanımı.
 4. KDV.
 5. Ercan Havalimanı, Girne ve Lefkoşa bölgesinde araç teslimat ve iadeler ücretsizdir.

Kuzey Kıbrıs'ta Araç Kiralamaya Karar Verdiniz mi?

Sigortanın geçerli olması için gereken Şartlar :

Kıbrıs Rent a Car’ın tüm araçları Rent a Car şartları ile Kaskolanmıştır ve 500 Euro muafiyetlidir.

Aşağıdaki durumların oluşması durumunda sigortadan yararlanma teminatı geçersiz olur ve oluşacak zarar, sigorta kapsam dışında kalır. Tüm zarar ve ziyanı ödemek  yasal olarak aracı kiralayan şoförün sorumluluğunda olur;

 1. Aracın kira sözleşmesi üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
 2. Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, diğer araçlarla yarış yapılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer haller),
 3. Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor gücü ile kullanılması, başkalarına araç ile öğretim yapması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi ve benzeri diğer trafiğe uygun olmayan durumlar. Böyle bir durumda kiraya veren şirketin kira sözleşmesini fesih edip arabayı ücret iadesiz kiracıdan alma hakkı olacaktır),
 4. Lastik, cam veya farlarda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortasına dahil değildir,
 5. Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
 6. Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
 7. Aracın trafiğe kapalı alanlarda veya yasal olmayan yollarda kullanılması,
 8. Kiralanan araçla başka bir aracın çekilmesi,
 9. Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi. Böyle bir durumda araçta oluşabilecek her türlü tamamen kiracının sorumluluğunda olacaktır.
 10. Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
 11. Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
 12. Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
 13. Aracın iç aksamlarında oluşacak hasarlar (koltukların kırılması, yırtılması veya sigaradan yanması, dikiz aynasının kırılması, herhangi bir iç aksamın zarar görmesi vb). Bu gibi haller müşteri kullanım hatası olduğundan kiracının sorumluluğunda olacaktır.
 14. Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
 15. 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Otelinize Transferinizi Yapalım!

Araç kiralamak istemiyor musunuz? Ercan Havalimanından otelinize transferinizi yapalım.

Ödeme Şekilleri ve Kredi Kartına Ön Provizyon

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile peşin tahsil edilir, kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2250 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır. Bu sebeple kartın bu miktarlarda (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar bedelleri, trafik cezası vb. (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek, blokaj kaldırılacaktır.
Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 15 iş gününde hesabınıza yansımaktadır.

Ücretin tamamı kiralama sırasında alınır. Ödeme herhangi bir para birimi ile yapabilirsiniz. Ödemelerde American Express hariç tüm kredi kartları komisyonsuz olarak kabul edilir.

Ek kurallar;

 1. Araçlarımız sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir. Araçlar Güney Kıbrıs Rum kesimine geçilemez.
 2. Sözleşmenin bitiş tarihinden önceki araç teslimlerinde, yapılan sözleşme üzerinden peşin ödediğimiz vergi (KDV) ve sigorta bedelleri nedeniyle, ödenen ücret geri iade edilmez.
 3. Araçların tesliminde 2 saate kadar olan gecikmeler için ek ücret alınmaz. 2 saati geçen gecikmeler 1 tam gün olarak hesaplanır ve 1 gün fiyatı tahsil edilir.

Trafik Cezaları: Trafik kural ve yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza, yapılan sözleşmedeki aracı kiralayan kişiye aittir. Bunların başında da sabit hız kameraları ve park cezaları gelmektedir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

Araç Yakıtı: Yakıt, aracı kiralayana aittir. Araç deposundaki yakıt size verilen seviyede teslim alınır. Eğer depoda yakıt istenirse, önceden bildirdiğiniz takdirde, fatura karşılığı benzin ücreti toplam ücretimize ayrıca eklenir. Araç tesliminde bırakılan fazla miktardaki yakıt için para iadesi yapılmaz.

Kiralama Süresini Uzatma: Aracı kirasında bulunduran kişi, kira süresini uzatmak için en az 24 saat öncesinden bilgi vermelidir. Aksi takdirde aracın başka rezervasyonu olması halinde aracın kirasını uzatmama hakkı şirkette saklıdır.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

 • Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
 • Dönüş istasyonunun değişikliği
 • Araç grubu değişikliği
 • Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
 • Saat Farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20’si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

– Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve sınırsız kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için “Fiyat Koşulları”’nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında “mail order” veya “hesaba havale” yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Rezervasyonun aracın teslim gün ve saatine 48 saat veya daha kısa bir süre kala iptal edilmek istenmesi halinde bir günlük kira bedelinden az olmamak kaydıyla toplam kiralama bedelinin %30’u “araç rezervasyon bedeli” olarak tahsil edilir ve geri kalan tutar iade edilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan “mail order” veya “hesaba havale” ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafına faturanlamasını istiyorsanız Fatura bilgilerinizi bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar “Araç Kiralayabilme Şartları”, “Fiyat Koşulları” ve “Site Kullanım Şartları”nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

Kıbrıs'ta Araç Kiralamaya Karar Verdiniz mi?