Kıbrıs’ta hangi hastaneler vardır?

Türkiye’den Kıbrıs’a gelen misafirlerimiz anavatandan bir parçaya seyahat gerçekleştirmiş olurlar. Kıbrıs; gerek adli, gerek sağlık, gerekse işleyiş açısından en ufak bir problem yaşanmaması için önlemlerin sıkı alındığı bir yerdir.

İlk defa Kıbrıs deneyimi yaşayacak olanlara adada dikkat edilmesi gerekenleri Kıbrıs Rent a Car olarak ihtimamla aktarıyor ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor olsak ta, bazen beklenmeyen ve tamamen istemsiz şekilde gerçekleşen üzücü olaylarla da karşılaşılıyor.

Trafik kazaları, adli problemler yaşayan müşterilerimiz gibi sıralanabilen bu listede; en önemli kısımlardan bir tanesi de sağlık problemlerinin yaşandığı konular olmaktadır. Kıbrıs seyahatini gerçekleştirmiş, araç kiralama hizmeti edinmiş ancak sağlık problemi nedeniyle hastanelere ihtiyaç duyacak müşterilerimiz için de Kıbrıs’ta hangi hastaneler vardır? sorularını yanıtlamak istiyoruz.

Kıbrıs’ta hastanelerle ilgili bilgilerin yanısıra ulaşılabilecek tüm önemli telefon numaraları; polis, deniz yolu ulaşım numaraları, otobüs firmaları, oteller, gezilecek görülecek yerler, tadılması gereken lezzetler ve nezih restaurantlar vb. bilgilerle birlikte; birkaç pratik bilgi, trafikte rahat etmenizi sağlayacak tüyolara kadar her şeyi Kıbrıs Rent a Car müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz.

Kıbrıs’ta ihtiyacınız olabilecek tüm telefon numaralarını öğrenmek için Kıbrıs Önemli Telefonlar Rehberi başlığını tıklayabilir, sağlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak içinse burayı tıklayabilirsiniz.

kibris-saglik-hastane

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde devlet ve özel hastaneler yer almaktadır. Bu hastaneler sağlık problemlerinin tamamını çözebilecek uzman ekiplere ve gerekli tıbbi araç gereçlere sahip hastanelerdir. Dolayısıyla hangi hastaneye gideceğinizin bu noktada pek bir önemi bulunmamaktadır.

Kıbrıs Rent A Car olarak misafirlerimize sunduğumuz bu listede yer alan hastanelerden bazıları  ve bilgileri aşağıdaki gibidir.

Kıbrıs Hastaneleri

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi (+90 392) 228 54 41
Gazimağusa Hastanesi (+90 392) 366 53 28
Dr. Akçiçek Hastanesi (+90 392) 815 22 66
Cengiz Topel Hastanesi (+90 392) 723 63 29
Yakın Doğu Hastanesi  (+90 392) 444 0 535

Kıbrıs’ta 153 numaraları çağrı merkezi üzerinden ya da 112 numaraları telefondan acil sağlık hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. Türkiye’nin sağlık konusunda yardım eli uzattığı Kıbrıs, yavru vatan olma özelliğini bu nedenle de koruyabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız:
Kıbrıs araç kiralama hizmeti aldığınız andan itibaren size Kıbrıs’taki hastaneler ve tüm sağlıkla ilgili bilgileri aktaracak olan profesyonel ekibimiz ve güler yüzlü çalışma arkadaşlarımız size günün her saati istediğiniz konuda da yardımcı olacaklardır. Sektörde sağladığımız tüm hizmetler ve sunduğumuz garantiler kapsamında da bu garantiyi sizlere sunmakta ve Kıbrıs seyahatinizin tam da planlandığı gibi gitmesi konusunda hiç durmadan çalışmaktayız.

Bilgi sahibi olabilirsiniz Kıbrıs’ta Yat Turları Hakkında Bilgiler