Kıbrıs’ta Araç Kiralama Yaşı Nedir?

Kıbrıs’ta sigorta şartları gereği araç kiralayan kişinin yaşının en az 25 olması ve öğrenci olmaması gereklidir.

kıbrıs araç kiralama yaşı

Kıbrıs’a ziyaret gerçekleştiren misafirler araç kiralama hizmeti edinebilmek için “ Kıbrıs’ta araç kiralama yaşı nedir? “ sorusunu sıklıkla sormaktadırlar. Öyle ki bu durum birçok kişi tarafından halen gerçekleştirilmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları dahilinde araç kiralamak isteyen misafirlerimizin yaşlarının “ en az 25 “ olması gerekli görülmektedir. Yasal prosedürler gereği uygulanan bu durum kapsamında da, araç kiralama hizmetini sağlayacak kişinin en az 5 yıllık ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Aksi halde, misafirlerimiz araç kiralama hizmetinden yararlanamayacaklardır.

Kıbrıs’ın içerisinde yer alan birçok rent a car firmasında bu durum geçerli olmakla beraber; hemen hemen tüm ret a car firmaları için de eş değer bir noktaya sahiptir.

Kıbrıs Rent a Car firmamızın (Bkz: Kıbrıs Rent a Car Hakkında), uzunca sürelerdir verdiği tüm hizmetleri ele aldığımızda da zaten bu süreçlerin ne kadar adil yollarla ve tam müşteri memnuniyeti çerçevesinde gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Sektördeki öncü müşteri anlayışıyla hizmet verirken müşterilerin konfor ve rahatlığından da ödün vermeyen www.kibrisrentacar.com; Kıbrıs sınırları içerisinde öncelikle Ercan Havalimanı noktasından başlayacak şekilde; birçok noktadan sağladığımız hizmetlerle de, sizlere hizmet etmeye devam ediyor olacaktır. Buradan hareketle Kıbrıs sınırları içerisinde, Kıbrıs araç kiralama hizmeti edinecek tüm vatandaşlarımızı ofislerimize birer çay içmeye bekliyor olacağız.

Kıbrıs araç kiralama hizmeti alacak olan misafirlerimiz; eğer en az 5 yıllık ehliyete sahip ve 25 yaşındalar ise, firmamızdan rahatlıkla ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilmiş; araç kiralama hizmeti edinebilirler.

Üstelik tüm bu faaliyetlerimiz kapsamında, bizler de daima yenilikçi olmaya, güncel kalabilmeye aşırı özen gösteriyoruz. Öyle ki fazla  koltuk sayısına ihtiyaç duyabilecek misafirlerimiz için, otoparkımızda fazla koltuklu minibüsler de bulunmaktadır.