Kıbrıs’ta taksiler 24 saat hizmet vermektedir.  Gündüz ve gece tarifesi olarak iki tarife şekli bulunmakta ve taksimetre ile ücret belirlenmektedir. Eğer şehirler arası yolculuk yapacaksanız pazarlık yapabilirsiniz. Ancak yine de bu ücret çok da ucuz olmayacaktır. Kıbrıs’ta en ekonomik seyahat biçimi kiralık arabalardır. Nüfusun büyük bir çoğunluğunun kendi arabasına sahip olmasından ve nüfus yoğunluğunun az olmasından dolayı şehir içi ve şehirler arası taşımacılık çok gelişmemiştir. Özellikle saat 6 dan sonra şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım imkanı yok denecek kadar azdır. Bu gibi nedenlerden dolayı Kıbrıs’a tatile gelecek olan turistlere özellikle Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti almalarını tavsiye etmekteyiz. Eğer grup halinde seyahat edecekseniz  büyük araç kiralama imkanı da bulunmaktadır.

kibris-mercedes-taksi

Kıbrıs’ta Taksi Servisi

Ercan havalimanı’nda da taksi hizmeti bulunmakta ve 24 saat hizmet vermektedir. Günü birlik hizmetlerinizde taksi kullanabilirsiniz ancak ziyaretiniz uzun sürecekse Kıbrıs Rent A Car’dan oto kiralamanızı öneririz.  Kıbrıs araç kiralamada diğer Kıbrıs’taki rent a car firmaları gibi 3 günün altında araç kiralanmamaktadır. Ancak firmamız Kıbrıs Rent A Car zaman zaman yaptığı kampanya ve indirimler aracılığıyla günü birlik oto kiralama hizmeti de verebilmektedir. Kampanyalarımızı takip etmek için sitemizi sıklıkla ziyaret etmenizi öneririz.

Kıbrıs Taksi tarifelerine göre 2015’teki fiyatları şu şekildedir;

Girne’den Ercan Havalimanı‘na 120 TL

Ercan Havalimanı’ndan  Lefkoşa’ya 90 TL

Mağusa’dan Ercan Havalimanına 100 TL

Şehir içi mesafelerde 10-40 TL arası fiyatlar değişmektedir.

Kıbrıs’ta ekonomik oto kiralama seçeneklerimiz den yararlanmak için bizi arayabilir  veya sitemiz üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz. Aracınız belirtiğiniz adrese otel, havalimanı, cadde sokak siz nerede iseniz ücretsiz olarak teslim edilecektir.

Aileniz ve arkadaşlarınızla Kıbrıs tatilinizde ulaşım sorunu çekmemek için bizi arayın. Yetkililerimiz  size kısa sürede dönüş yapacak ve yardımcı olacaklardır.  Kıbrıs rent a car iyi yolculuklar diler.