Kıbrıs’ta Bir Kazaya Karıştıysanız veya Araçta Hasar Oluştuysa

Acil Telefonlar

  • 1. Ambulans: 112
  • 2. KKTC Polis İhbar Hattı: 155

 
Yolcuların ve aracın sorumluğu aracı kiralayan şoföre aittir. Aracın yanından ayrılmayın ve yukarıdaki acil numaraları hemen arayıp bilgi verin.

Ayrıca Kıbrıs Rent a Car’ın “Kıbrıs’ta Kaza Yaparsam Ne Yapmalıyım?” yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Araç Arıza Durumunda

Araçlarımız yetkili servis garantisi altındadır, aracın plakasını ve bulunduğunuz konumu bize bildirin mümkün olan en kısa sürede size acil servis görevlisini gönderiyoruz.

Araç Lastikleri

Aracın lastikleri sigorta kapsamında değildir, kiralayan şöförün sorumluğundadır. Eğer lastiğiniz hasar aldıysa bizi arayın  en kısa sürede size lastikçi yolluyoruz.

Araç Kaza Sorumluluk Sigortası (CDW)

Araç sigortası sadece kaza durumunda geçerlidir ve sigorta şirketinin hasarı ödemesi için polis raporu alınmak zorundadır. Kaza olmadan araca verilecek hasarlar şöförün sorumluluğundadır, aracın alt kısmının vurulması, yağ karterinin delinmesi, camlar, lastikler ve farlar sigorta kapsamında değildir, olası kaza durumunda 500 Euro olan muafiyet bedelini ödemeniz gerekir. Araçlarımız “Rent a Car” sigortalıdır.

Aracınızdaki Yakıt

Araçlarımızı minimum seviyede yakıt ile teslim edip yine aynı seviyede yakıt ile iade edilmesini istiyoruz, tatiliniz süresince kullanacağınız kadar yakıt almanızı rica ediyoruz, araç deposundaki yakıtın iadesini yapmıyoruz.

Araç Kiralama Süresi Uzatımı

Eğer kiralama süresini uzatacaksanız en az 1(bir) gün öncesinden bize bilgi vermeniz gereklidir, ayrıca sigorta ve polis kontrolü gereği kiralama sözleşmesinin uzatımı için sözleşme bitiş zamanından önce ofisimize gelmeniz gerekiyor.

Araç Teslim / İade Yeri veya Adresi

Aracınızı teslim aldığınız yerde iade etmenizi bekliyoruz ancak Ercan Havalimanı’nda otoparkımıza veya Girne’de ofisimize de bırakabilirsiniz. Aracınızı iade etmek için önceden bize bilgi veriniz.

Kıbrıs’ta Cep Telefonu Kullanımı
Türkiye’deki hattınızı uluslararası dolaşıma açtırarak KKTC’de kullanabilirsiniz ancak farklı tarife üzerinden ücretlendirilirsiniz, bu nedenle tavsiyemiz herhangi bir Turkcell/Vodafone bayisinden veya marketlerden kontörlü hat almanızdır.

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler Hakkında Bilgi için;

  • Girne Turizm Devlet Bilgi Ofisi : +90 392 815 21 45
  • Lefkoşa Turizm Devlet Bilgi Ofisi: +90 392 227 29 94
  • Magosa Turizm Devlet Bilgi Ofisi:  +90 392 366 28 64
  • KKTC Eski Eserler ve Müzeler Dairesi: +90 392 227 5043

Araç kiralama sözleşmenizi kaybetmeyin ve tüm kiralama süresince yanınızda bulundurun! Polis kontrollerinde aracın tek resmi belgesi size verilen sözleşmenizdir.

Bilgi sahibi olabilirsiniz ► Kıbrıs’ta Araç Kiralayabilmek İçin Yaşınız 25 Olmalı