Akdeniz’in en güzel sahillerine sahip 3. büyük adası olan Kıbrıs yenilenen yüzü ile her yıl yüz binlerce misafire ev sahipliği yapıyor. Hem yaz hem de kış sezonunda turistlerin gözde tatil yerleri arasında yer alan Kıbrıs bölgeye gelen herkesin kendini mutlu hissetmesine sebep olacak güzellikleri ile dikkat çekiyor.

Kıbrıs'ta Tatile Gelmeden Bu Videoyu İzlemelisiniz

Doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve hiç bitmeyen gece hayatıyla Kıbrıs’ta tatil oldukça cazip bir seçenek halini alıyor. İster ailenizle, isterseniz yalnız isterseniz de kalabalık grup olarak Kıbrıs’a geldiğinizde her zaman yapacak keyifli bir aktivite bulabilirsiniz. Ama tatilin keyfini KKTC’de kusursuzca yaşamak istiyorsanız ulaşım sorununuzu halletmelisiniz. Bunun için ise yapmanız gereken tek şey bütçenize göre en iyi kiralık aracı seçmektir.

Hemen keşfet 🚘 Kıbrıs Rent a Car

kibrista-tatil

Kuzey Kıbrıs’ta Tarihin ve Doğanın Tadını Çıkarın

Birbirinden güzel plajları ile insanı kendine hayran bırakan Kıbrıs bu plajların hepsinde renkli aktiviteleri bir araya getiriyor. Turistler isterlerse renkli aktivitelere katılıp keyifli zaman geçiriyor isterlerse güneşin ve sahilin tadını çıkararak dinlenebiliyor. Eğlencenin dozunun hiç bitmediği Kıbrıs’ta gündüz su sporları ile adrenalin dolu dakikalar yaşamak mümkün oluyor. Sadece deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarmakla yetinmeyenler için Kıbrıs birbirinden değerli ve eşsiz tarihi eserleri bir araya getiriyor.

Lefkoşa başta olmak üzere Girne ve Gazi Mağusa mutlaka görülmesi gereken tarihi eserlere ev sahipliği yapıyor.

Kıbrıs’ın uzun yıllar boyunca Akdeniz deniz ticaretinin odak noktası olduğundan dolayı pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Fenikelilerden Venediklilere kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan ada her medeniyetten taşıdığı izler ile tarih severler için eşsiz bir gezi kaynağı sunuyor. Kıbrıs’ta yapacağınız tatili planlarken farklı aktiviteleri planınıza dahil edebileceğinizi sakın aklınızdan çıkarmayın.

Enerjisi Hiç Bitmeyen Tatil Kıbrıs’ta Yapılır

Kıbrıs’ta güneş batana kadar hayat hızla devam ederken hayat gece boyunca da hız kesmeden devam ediyor. Kıbrıs’ın durmak bilmeyen gece hayatı 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz ve eğlence dolu bir tatilin kapılarını aralıyor. Birbirinden ünlü gece kulüpleri, kumarhaneler ve organizasyonlar sayesinde Kıbrıs’ta tatil hayatı hiç aksamıyor. Bölgeye her gelen mutlaka keyif alacağı bir etkinlik buluyor. Kıbrıs’a tatil için gelirken gündüz enerji depolamak gece ise bu depolanan enerjiyi tüketmek genel bir alışkanlık olabilir. Her saati ayrı güzel olan Kıbrıs dolu dolu bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için bulunmaz fırsatlar sunuyor.

Bilgi sahibi olabilirsinizKıbrıs’ta Yamaç Paraşütü Sporu