Ercan Havalimanı kargo hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Ticareti yapılan malların yüklenme ve boşaltılma öncesinde işlemlerin tamamlanması için verilen ordinoların ordino birimine teslim edilmesi ise mesai saatleri içerisinde yapılır. Ercan Havalimanı’ndan Türkiye ve diğer ülkelere uçak kargo hizmetleri verilmektedir.

Ercan Havalimanı kargo terminalinde kıymetli eşya, özel içerikli kargo, radyoaktif madde ve soğuk hava deposunda saklanması gereken paketler için ayrı ofisler bulunmaktadır.

Taşınma gereksinimler ve standartları farklı olan paketlerin güvenlik ihlali yapılmadan teslim edilmesi ve gönderilmesi için gereken tüm standartlar sağlanır.

Önemli: Ercan Havalimanı keşif yolculuğuna ne dersiniz?  www.kibrisrentacar.com/ercan-havalimani linkini tıklamanız yeterli.

ercan-havalimanı-kargo-hizmetleri

Kargo Hizmetlerinde Standardizasyon Önceliği

Ercan Havalimanı kargo hizmetleri Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği’ne yani IATA’a üyeliği olan kargo firmalarının taşımacılık yapmasına izin vermektedir. Uluslararası kargo taşımacılığı ya da uçak kargo hizmeti vermek için Türk Sivil Havacılık Kanunu ile belirtilmiş olan yükümlülükleri yerine getirmek zorunludur. Bu kanunda belirtilen ve farklı hava taşımacılığı hakları veren ruhsatlara sahip olmak bu hizmeti vermek için zorunluluk teşkil etmektedir. Bu standardizasyonların amacı uluslararası taşımacılık standartlarını belirli bir seviyeye çekmektir.

Özel paketleme ve belge gereken kargoların herhangi bir güvenlik ihlali yapmadan hazırlanması taşımacılık açısından önemlidir. Ayrıca her ülkenin kendine has standartları olabilir. IATA üyeliğine sahip olan firmalarda uluslararası standartları ve ülke standartlarını bilen en az bir kişi çalışmak zorundadır. Bu sayede her ülkeye güvenle taşımacılık yapılması mümkündür.

Ercan Havalimanı kargo hizmetleri de bu standartları sağlamak ve uluslararası arenada şartlara uygun sağlamak için bu standartları taşıyan firmalar ve bu firmalarla anlaşması olan aracılara izin vermektedir.

Ercan Havalimanı’nda Cenaze Taşımacılığı

Üzücü ve hassasiyet teşkil eden durumlarda da Ercan Havalimanı kargo hizmetleri her zaman özenli bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlar. Ercan Havalimanı’na gelen cenazeler kargo terminalinden teslim alınır. Kargo terminalinden teslimatı alınan cenaze kontrol noktasında götürülür ve işlemler yapılır.

Kontrol işlemlerinde cenaze evrakları incelenir ve sağlık merkezinde ölüm raporu onaylanır. Eğer gelen cenaze için otopsi raporu talep edilecekse bu talep ile birlikte cenazenin görevli bir personel ile Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesi sağlanır. Tam tersi bir durum söz konusu ise yani Ercan Havalimanı’ndan cenaze gönderilecekse gönderim işlemleri ile ilgili prosedürlerin hava taşıyıcılığı yapan firmadan öğrenilmesi gerekmektedir.