Kıbrıs Hava Yolları ile Seyahat

Kıbrıs Rent a Car’a göre Kıbrıs’a en kolay ve güvenli yolu uçak iledir ve Kıbrıs içi ekonomik ve rahat ulaşım için araba kiralamanızı öneriyoruz. Türkiye’den Ankara, İzmir ve İstanbul’dan tarifeli uçak seferleri bulunan Kıbrıs’a Ercan Uluslararası Havalanı’ndan gelebilirsiniz. Havaalanına ulaştıktan sonra ulaşımınızı taksi veya kiralık araba ile sağlayabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’deki Mersin, Taşucu ve Alanya Limanlarından düzenli feribot seferleri yapılmaktadır.

Kıbrıs Ziyaretinize Deniz Yolu ile Seyahat

Yaz mevsimlerinde, Turistik Feribotlar, Taşucu ve Alanya ile Girne Limanı, Mersin ile de Gazi Magosa Limanı arasında çalışmaktadırlar. Feribot tarifeleri ve ücretleri için Fergün LTD. sitesine göz atabilirsiniz. (www.fergun.net), ayrıca diğer deniz yolu şirketi olan Akgünler Denizcilik LTD (www.akgunler.com.tr) sitesinede göz atmanızda fayda vardır. Her feribot ortalama 250 kişi kapasitelidir ve cumartesileri dışında hergün çalışmaktadırlar. Yaklaşık seyahat süresi 2½ saattir.

Bir diğer alternatif arabanız ile seyahat etmektir, yolculuk yaklaşık 6-8 saat sürer. Arabalı Feribotlar, Mersin ve Taşucu’ndan Girne ve Magosa’ya 120 araç / 800 yolcu.

Kıbrıs deniz yolu ulaşımı adlı yazımızda deniz yolu ulaşımı imkanları ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.