Kıbrıs Hava Yolları ile Seyahat

Kıbrıs’a en kolay ve güvenli ulaşım uçak iledir. Kıbrıs içi ekonomik ve rahat ulaşım imkanı için ise Kıbrıs Rent a Car olarak araba kiralamanızı tavsiye ediyoruz.

Türkiye’den Ankara, İzmir ve İstanbul’dan Kıbrıs’a tarifeli uçak seferleri vardır. Kıbrıs’a Ercan Uluslararası Havalanı’na iniş yaptıktan sonra istediğiniz yere ulaşımınızı kiralık araba ya da taksi ile sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’deki Mersin, Taşucu ve Alanya limanlarından da düzenli feribot seferleri yapılmaktadır.

kibris-ulasim

Kıbrıs Ziyaretinize Deniz Yolu ile Seyahat

Yaz mevsimlerinde, Turistik Feribotlar, Taşucu ve Alanya ile Girne Limanı, Mersin ile de Gazi Magosa Limanı arasında çalışmaktadırlar. Feribot tarifeleri ve ücretleri için Fergün LTD. sitesine göz atabilirsiniz. (www.fergun.net), ayrıca diğer deniz yolu şirketi olan Akgünler Denizcilik LTD (www.akgunler.com.tr) sitesinede göz atmanızda fayda vardır. Her feribot ortalama 250 kişi kapasitelidir ve cumartesileri dışında hergün çalışmaktadırlar. Yaklaşık seyahat süresi 2½ saattir.

Bir diğer alternatif arabanız ile seyahat etmektir, yolculuk yaklaşık 6-8 saat sürer. Arabalı Feribotlar, Mersin ve Taşucu’ndan Girne ve Magosa’ya 120 araç / 800 yolcu.

Bilgi Sahibi Olabilirsiniz ► Türkiye’den Araba Getirme