Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk mutfağının lezzetlerini barındırdığı kadar dünya mutfağını da barındırmakta, bu noktada eşsiz lezzetler ve müthiş bir görsel seyir imkanı da sunmaktadır.

Kıbrıs Rent A Car olarak ziyaretçilerimize Kıbrıs genelinde lezzetli ve dünya mutfağına yönelik birçok şeyi tadabilecekleri mekanları aktarmayız. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yürütmekte olduğumuz Kıbrıs araç kiralama hizmetimiz kapsamında da daima tadılması gereken bu lezzetlere yönelik bilgilendirmeler de bulunmaktayız.

Özellikle Türkiye’ den gelen misafirlerimiz yavru vatana geldiklerinde bazı lezzetleri tadıp öyle anavatana dönmelidirler. Zira Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde öyle lezzetler var ki bunlardan tüketmeyen gittiğinde çok pişman olur.

Dünya mutfağına ve Türk mutfağına birçok lezzet ile hizmet veren Kıbrıs, özellikle Şeftali Kebabı, macunu gibi lezzetler ile meşhur olmuş durumdadır. Ancak bazı yiyeceklerin tüketilmesinin yanı sıra, bazı yiyeceklerin mutlaka tüketilmesi gereken restorantlar da mevcuttur. Tüm bütçe olanaklarına uygun olacak şekilde, istenilen lezzetleri Kıbrıs’ın ünlü restorantlarında tüketmek mümkündür.

Kıbrıs’ın önemli lezzetleri arasında yer alan bazı yemekleri sıralayacak olursak; şeftali kebabı, humus çorbası, yalancı, hellimli börek, hellim peyniri, molehiya, bumbar, Kıbrıs köfte, piruhi, börülce, kolokas, bullez gibi lezzetlerdir.

Özellikle Girne, Lefkoşa civarlarında bu listede yer alan hemen hemen tüm lezzetlere erişmeniz mümkündür. Ancak özellikle Şeftali Kebabını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde mutlak olarak Niazi’de tüketilmelidir. Niazi buranın ünlü restorantlarından birisi olmakla beraber, sunumu, personel kalitesi ve lezzetiyle oldukça önemli bir yere sahiptir.

( Kıbrıs Mutfağı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız!…)

Kıbrıs Kabak Çiçeği Dolması
Kıbrıs Şeftali Kebabı

Kıbrıs’ın Yemek Lezzetleri & Tatlıları

Girne ve Lefkoşa şubeleri bulunan Niazi’s bu noktada ciddi anlamda şeftali kebabına yetişmekte zorlanıyor desek yeri olacaktır.

Şeftali kebabıyla ünlü bu yerlerden Girne şubesine erişmek için kullanabileceğiniz bir aracınız yoksa; sizi Ercan Havalimanı Rent A Car noktamızda bekliyor olacağız. Buradan uygun fiyatlı ve avantajlı seçeneklerle; ihtiyacınız doğrultusunda seçtiğiniz otomobili size tahsil ediyor, tüm yolcuğunuz boyunca da hiçbir desteğimizi esirgemiyoruz. Dolayısıyla siz değerli müşterilerimizin yalnızca nereye gitmek istediğine karar vermesi gerekiyor.

Bu süreçlerinde de son derece güvenli ve konforlu araçlarımız ile hizmetlerinde oluyor, tüm seyahatleri boyunca sorunsuz bir tatil yaşamaları için hizmet veriyoruz.

Girne ziyaretleriniz, Lefkoşa’da macun keyifleriniz ve çok daha fazlası noktasında ihtiyacınız olacak bu araçlarımızla yıllardır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret eden misafirlerimize yardımcı olmaktayız. Sizlerde problemsiz, trafik stresinden uzak, konforlu ve güvenli bir tatil geçirmek isterseniz Kıbrıs araç kiralama lokasyonumuzda sizleri bekliyor olacağız.

Bilgi sahibi olabilirsiniz Kıbrıs’ta Uyulması Gereken Trafik Kuralları