Ercan Havalimanı’ndan Girne’ye Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Kıbrıs’a uçağınızdan indikten sonra Ercan Havalimanı’ndan Girne’ye nasıl gidileceğini merak edenler, cebiniz için yapmanız gerekenen faydalı ve ekonomik yol: Girne’ye gitmek için araç kiralamak. Kıbrıs’ta geçireceğiniz günlerin kusursuz geçmesi için ulaşım sorununuzu halletmeniz şart.

Bkz: Girne Rent a Car

kibris-girne-yollari

Ercan Havaalanı’ndan Girne’ye kiralık aracınızla gitmek için tercih edebileceğiniz 2 yol vardır. İki yolun kilometresi hemen hemen birbirine yakındır. Hangi yolu tercih edeceğiniz Girne’nin hangi bölgesinde konaklayacağınıza bağlıdır. Mesela, Girne’nin doğu tarafında kalacaksanız dağ yolunu seçebilirsiniz. Bu yolu tercih ettiğiniz zaman şehir merkezine girmeden Acapulco Otel, Malpas Otel, Cratos Otel ve Oscar Otel Korinum Otel gibi otellere daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Ercan Havalimanı’ndan Girne’ye Dağ Yolundan gitmek için;

Ercan Havaalanı çıkısından sonra önünüze gelen ilk çemberi düz devam ediyorsunuz. Devam etmekte olduğunuz çift şeritli yolda 2-3 km ilerledikten sonra önünüze üst geçit gelecek. Üst geçide devam etmeden yolun sol tarafından “Lefkoşa” istikametine doğru devam ediyorsunuz, devam etmekte olduğunuz bu yol Lefkoşa-Magosa ana yoludur. Hemen hemen 2 km sonra önünüze bir çember daha gelecek. Burada “Girne” tabelasını göreceksiniz. Bu çemberden sağ tarafa (Beşparmak dağlarına) doğru devam etmelisiniz.

Dağ yolu tek şeritli bir yoldur ve keskin virajları sahiptir. Yolda sol şeridi takip ederek ilerleyiniz. Bu yol sizi aşağı yukarı 15 dakika içinde Girne’nin doğu tarafından şehre ulaştıracaktır. Girne şehir merkezine giden bu yol üzerinde Acapulco, Malpas, Cratos ve Oscar Otellerini de görebilirsiniz.

Ercan Havalimanı’ndan Girne’ye Lefkoşa üzerinden gitmek için;

Bu yol dağ yoluna göre daha virajsız ve güvenli bir yoldur. Nedeni ise Ercan’dan Girne’ye kadar devam eden bu yolun tamamen çift şeritli olmasıdır. Can sıkıcı tek tarafı dört adet trafik ışıklarından geçerek yolunuza devam edecek olmanızdır. Bu da sizin yaklaşık olarak 5 dakika gecikeceğiniz anlamına gelir.

Bilgi sahibi olabilirsinizErcan Havalimanı Kayıp Eşya Bagaj İşlemleri