Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti anavatanın bir parçası, yavru vatan olarak Dünya adaları arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ziyaretler, tatiller veya eğlence amaçlı tüm aktiviteler için elverişli olmakla beraber; tarihi dokusuyla da tarih severlerin ziyaretlerini sıklıkla almaktadır. Kıbrıs’a ilk adım attığınız andan itibaren hissedebileceğiniz bu durum, müşterilerimiz tarafından da doğrulanmaktadır. Özellikle gece hayatı ve bitmek bilmeyen eğlenceleriyle, ziyaretçilerini selamlayan Kıbrıs; işleyişi ve düzeniyle de gayet kuralcı bir görüş izlemektedir.

Bitmek bilmeyen eğlencelere rağmen güvenli, sağdan akan ve ucuz benzine rağmen konforlu seyahatlerin adresidir. Ilıman iklim nedeniyle yol koşulları daima müsait ve hafa trafiğine açık, ayrıca turizm için de elverişlidir.

Her ne kadar düzenli ve istikrarlı bir ada olsa dahi Kıbrıs’a seyahat eden misafirlerimize Kıbrıs Rent A Car olarak Kıbrıs’ın önemli telefon rehberini bilmelerini mutlaka öneriyoruz. Bu rehber içerisinde polis, yangın ihbar numaraları, deniz ulaşım listesi ve diğer ihbar numaraları gibi birçok numara yer alıyor.

Bu konuya mukabil Kıbrıs’ta Sağlık Hizmetleri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

kibris-telefon-rehberi

Müşterilerimizin ziyaretleri sırasında herhangi bir problem yaşanmaması adına Kıbrıs araç kiralama faaliyetleri kapsamında misafirlerimize her ne kadar yardım etmeye çalışsak da bazen planlanmayan sebeplerden ötürü tehlikeli durumlarla karşılaşabilmekteyiz.

Trafik kazaları, doğa olayları, zaman problemleri gibi birçok nedenden kaynaklanan bu durumlara karşı da önemli telefon rehberini yanlarında bulundurmalarını rica etmekteyiz.

Kıbrıs’a yavru vatana ziyarete gelen müşterilerimizin, Kıbrıs seyahati gerçekleştirmeyi düşünen misafirlerimizin mutlaka bu rehberi yanlarında taşımaları, ya da ezberlemeleri gerekmektedir.

Bkz: Kıbrıs’ta Araç Kiralayanlara Yararlı Bilgiler

Ercan Havalimanı Rent A Car noktamıza geldiğiniz ilk andan itibaren sizlere aktaracağımız bu bilgilerde, sorun yaşamamak adına ihtiyacınız olabilecek tüm numaralar mevcuttur.

Ancak bunları bir kez daha tekrarlamak gerekirse, aşağıdaki numaraları listelemek yerinde olacaktır.

Alo Polis: 155

Yangın ihbar hattı: 199

Acil sağlık hizmetleri: 112

Sahil güvenlik: 158

Elektrik arıza: 188

Yukarıda yer alan acil ihbar numaralarının yanı sıra, hastaneler ve denizyolu ulaşımı gibi sabit hatların da numaraları bu listede yer almaktadır. Olası bir sağlık problemi, idari bir durum karşısında konuşulması gerekenler listesinde yer alan bu numaraların da bilinmesi son derece önem taşımaktadır. Listede yer alan hastane numaralarını da aşağıdaki şekilde aktarmak mümkündür.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi – ( + 90 392 ) 228 54 41

Gazimağusa Devlet Hastanesi – ( + 90 392 ) 366 53 28

Dr. Akçiçek Hastanesi – ( + 90 392 ) 815 22 66

Cengiz Topel Hastanesi – ( + 90 392 )  723 63 29

Bu numaralar olası sağlık problemleri, kazalar veya yaralanmalar gibi istenmeyen durumlarda ihtiyaç dahilinde olabilecek numaralardır. Ayrıca bir problemle karşılaşmanız durumunda da mutlaka Kıbrıs Rent A Car olarak bizleri bilgilendirmenizi istemekteyiz. Müşterilerimizin memnuniyetlerine önem vererek yürüttüğümüz faaliyetlerimizde uzunca sürelerdir daima yanlarında olmaya çalışıyoruz. Herhangi bir tehlike, istenmeyen duruma karşı da çözümlemeler üretebilme, kendilerine yardımcı olma çabasında bulunuyoruz. Öyle ki hem Kıbrıs’ın yerlisi olmak, hem de misafirperverliğe önem veren bir işletme olarak daima sizlerin problemleriyle seve seve ilgilenmekteyiz.

Kıbrıs araç kiralama hizmetinizle beraber; tüm seyahatiniz ya da tatiliniz boyunca sizlerin yanında olmaktayız. Müşteri memnuniyeti ilkelerimiz gereği her türlü yardımı yapmaya, seyahatinizi gerektiğinde daha güvenli kılmaya, gerektiğinde ise eğlencenin doruklarına çıkarmak için büyük çaba sarfediyoruz. Bu bağlamda mutlaka tavsiyelerimize ve sizin için hazırladığımız bilgi, belge ya da dökümanları yanınızda bulundurmanızı şiddetle önermekteyiz.

Bilgi sahibi olabilirsiniz Kıbrıs İli ve İlçeleri