Kıbrıs’ta Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ercan Havalimanı Araç Kiralama teslimi yapılıyor mu ?

Evet, Ercan Havalimanı A Otoparkında A8 alanında yerimiz vardır. Aracınızı Ercan Havaalanı’nda alıp yine Ercan Havaalanı’na iade edebilirsiniz, bu hizmetimiz için ekstra ücret almıyoruz. Önceden netleştirdiğimiz rezervasyonlarınız için 7/24 Ercan Havalimanı’na ücretsiz araç teslim ve iadesi yapıyoruz.

i) Neden kapora (ön ödeme) talep ediyorsunuz ?

Kapora vermeniz zorunlu değildir bize telefon ile ulaşmanız yeterlidir. Ancak bazı dönemlerde yoğun olduğundan istediğiniz tarihlerde aracı size ayırabilmemiz için kapora talep ediyoruz.

Kıbrıs Araç Kiralama Sıkça Sorulan Sorular

Kıbrıs'ta 1 veya 2 günlük araç kiralama yapılabilir mi ?

Evet Kıbrıs’ta 1 veya 2 günlük araç kiralama yapabilirsiniz. Ancak minimum kiralama süremiz ve fiyat listemiz 3 gün üzerinden verilir, ancak daha az ( 1 veya 2 gün ) araç kiralamak isteyen müşterilerimiz için maliyetlerimizden dolayı makul oranlarda indirim uyguluyoruz.

Araç Kiralama Ücret hesaplaması nasıl yapılıyor ?

Türkiye’de ve Kıbrıs’ta tüm araç kiralama şirketleri ücret hesaplamasını günlük olarak tarihler üzerinden yapar. Yani 24 saat bir gün olarak hesaplanmaz. Örneğin: 15’inde alınıp 17’sinde iade edilecek araç için saat aralığına bakılmaksızın 15’i + 16’sı + 17’si olarak 3 günlük ücret hesaplanır.

Kıbrıs'ta Araç Kiralama için: +90 533 858 66 88, Bize Araç Kiralama talebinizi bizi telefonumuzdan arayarak veya online talep formunu doldurarak iletebilirsiniz.

Cep Telefonları Hakkında Önemli Hatırlatma!!!

Cep telefonlarınızı KKTC’de kullanabilmeniz için uluslararası dolaşıma (Roaming’e) açtırmanız gerekiyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaming’e açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler. (Yurt dışı ücret tarifesi uygulanır.)

Turkcell hattı kullanan müşterilerimiz, faturalı hattınızdan Türkiye’de bulunduğunuz sırada ROAM yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek, Hazır Kart kullanıyorsanız *111#’i ücretsiz olarak tuşlayıp arayarak hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz. (Abonelik süreniz 4 aydan az ise hattınızı Turkcell İletişim Merkezlerimizden yurt dışında kullanıma açtırabilirsiniz).

Avea hattı kullanan müşterilerimiz, KKTC paketine kayıt için KKTC yazıp 5555’e SMS göndermek yeterlidir.

Vodafon hattı kullanan müşterilerimiz, Telefonunuzu KKTC’de kullanabilmek için hattınızı yurtdışında kullanıma açtırmanız gerekmektedir. Hattınız yurtdışı kullanıma açtırmak için hemen ROAM AC yazıp 7048’e gönderebilirsiniz

Dizel aracınız var mıdır ?

Kıbrıs’taki diğer rent a car şirketleri gibi bizimde tüm binek tipi araçlarımız benzinlidir.

Sol direksiyonlu aracınız var mıdır ?

Hayır, bütün araçlarımız sağ direksiyonludur, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından sağ direksiyonlu araçlar güvenliğiniz için daha uygundur.

Aklınızdaki sorulara cevap bulduysanız bizi telefon ile arayabilir: +90 533 858 66 88 veya gezi ve tatil planlarınız için faydalı bilgiler verdiğimiz "Kıbrıs" blog sayfalarımızı ziyaret edin.

Düz Vitesli aracınız var mıdır ?

Hayır, bütün araçlarımız otomatik viteslidir, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından otomatik vitesli araçlar kolay kullanım sağlayacağından güvenliğiniz için daha uygundur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yol Haritası

Kıbrıs Yol Haritası kiraladığınız araçla birlikte tarafınıza teslim edilmektedir. Bilginiz olması açısından; mesai saatleri içinde şehir merkezlerinde bulunan turizm bilgi ofislerinden, Ercan Havalimanı’nda bulunan Turizm Bakanlığı tanıtım ofisinden ücretsiz KKTC Yol Haritası temin edebilirsiniz. Ayrıca Google Haritalar’da detaylı Kıbrıs haritası sunmaktadır. Mobil telefon veya tabletinizden kullanabileceğinizi unutmayınız.

Kıbrıs'ta Şöförlü Araç Kiralama Hizmeti veriyormusunuz ?

Malesef hayır, Kıbrıs’ta şöförlü araç kiralama hizmeti şu an için veremiyoruz. Şirketimiz bünyesinde şöför olarak çalışanımız bulunmamaktadır, ancak size taksimizi tahsis edebiliriz bilgi ve fiyat için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak internet sitemizi ziyaret ediniz.

Turist olarak geliyorum, T.C. Ehliyeti ile araç kiralayabilir miyim ?

Evet. Türkiye Cumhuriyeti ehliyeti ve yabancı ülke ehliyetleri, KKTC’ ye girişte verilen vize süresince geçerlidir. KKTC’ye turist olarak gelen herkesin kendi ülkesinden aldığı ehliyeti turistik vizesi süresinde geçerlidir, yani siz kısa süreli turist olarak adaya geliyorsanız ehliyetiniz geçerlidir.

KKTC'ye yaşayan Türkiye ve Diğer Ülke Vatandaşları Mevcut Ehliyeti ile Araç Kiralayabilir mi?

Hayır Maalesef Kullanamaz.  T.C. ve diğer ülke vatandaşları eğer KKTC’de yaşıyorsa, yani KKTC’de çalışan, okuyan veya oturma izni olan kişilerin kendi ülke ehliyetlerini göstererek, KKTC ehliyeti ile değiştirmesi/alması zorunludur. Aksi durumda trafik cezası vardır ve sigortamız kaza durumda kapsam dışı kalır. Ayrıca KKTC’ye girişte 90 güne kadar verilen vize süresi bittikten sonra da ehliyetleri geçersiz sayılmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çalışma/oturma izniyle veya öğrenci olarak bulunuyorsanız!, özel veya kiralık araç kullanırken KKTC sürüş ehliyetine sahip olmanız gerektiğini aksi taktirde kaza olması durumunda aracınızdaki sigortanın geçersiz sayılacağını biliyor muydunuz?

Başka bir şöför kiralanan aracı kullanabilir mi ?

Hayır, sigorta şartları nedeniyle aracı sadece kiralayan kişi kullanabilir, ikinci sürücünün de aracı kullanabilmesi için kira sözleşmesine dahil edilmesi gerekir.

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim ?

Evet, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, araç tesliminde ofisimizde veya havalimanında Mobil POS cihazımız sayesinde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Kıbrıs'ta Araç kiralama yaş sınırı ve şartınız nedir ?

Şirket prensiplerimiz ve sigorta şartlarımız gereği aracı kiralayan kişinin en az 25 yaşında olması ve Öğrenci olmaması gereklidir.

Ercan Havalimanı Araç Kiralama kim tarafından ve nasıl karşılanıyoruz ?

Havalimanında firmamız personeli tarafından elinde sizin isminizle çıkış kapısında karşılanıyorsunuz, Ercan Havalimanı küçük bir limandır ve Gelen Yolcular için tek bir çıkış kapısı vardır.

Aklınızdaki sorulara cevap bulduysanız bizi telefon ile arayabilirsiniz: +90 533 858 66 88 veya Kıbrıs'a geleceğiniz "Ercan Havalimanı" için bilgiler verdiğimiz blog sayfalarımıza bir göz atabilirsiniz.

Araçlarınız kaç model ?

Araçlarımız, 2013, 2014 ve 2016 modeldir. Tüm araçlarımız yeni olarak alınır ve düzenli olarak teknik bakımları yapılır.

Kıbrıs'ta Minibüs Kiralama bulunur mu ?

Kıbrıs’ta Minibüs Kiralama maksimum 8 kişiliktir. KKTC yasaları gereği 8 kişiden fazla yolcu taşıyabilen araçların kullanımı için özel izin gereklidir, bu nedenle şöförlü Mercedes Vito aracımız ile mesai saatleri içinde TUR organizasyonları yapıyoruz.

İndirim yapar mısınız ?

Sitemizdeki fiyatlar sürekli güncellenmektedir; boştaki mevcut araçlarımız, önümüzdeki günlerde dönecek araçlarımız, rezervasyonların yoğunluğu veya durgunluğu değerlendirilerek hem şirketimizi hem de müşterilerimizi memnun etmeye yönelik fiyat ayarlaması yapılmaktadır. Bu nedenle minimum seviyede tuttuğumuz kira bedelleri için lütfen ayrıca indirim istemeyiniz.

Araçta benzin oluyor mu ?

Araç tarafınıza verilirken sizin kullanımınız için içerisinde bir miktar yakıt ile verilmektedir ve buna istinaden faturası size verilerek toplam fiyata eklenir. Aracı iade ederken deposunu boş verebilirsiniz.

Kapora (ön ödemeyi) yatırabileceğimiz banka hesap bilgileriniz nedir ?

Herhangi bir karışıklığa sebep vermemek için rezervasyon talebiniz bize ulaştığında araçlarımızın misaitliği durumuna göre e-posta veya cep telefon numaranıza, Kıbrıs’ta da şubeleri bulunan Garanti Bankası veya İş Bankası hesap bilgilerimizi gönderiyoruz.

Ödeme Şekli ve Kredi Kartına Ön Provizyon

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile peşin tahsil edilir, kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2250 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır. Bu sebeple kartın bu miktarlarda (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar bedelleri, trafik cezası vb. (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek, blokaj kaldırılacaktır. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 15 iş gününde hesabınıza yansımaktadır.

Kiralık Araç İadesinden Sonra Ön Provizyon İptali Ne Sürede Sonuçlanır?

Müşterimiz tarafından sigortaya ve polise bildirilemeyen hasarlar, ayrıca park ve trafik cezaları için kredi kartınıza ön provizyon işlemi yapıyoruz. Aracı iade ettiğiniz günün hemen ertesi iş gününde iptali için bankaya bildirilir. Banka bu işlemi 3 ile 15 iş günü içinde iptal edip kartınızdaki limite iade eder. Bu miktar kartınızdan çekilen bir para değildir ve hesabımıza geçmez. Sadece kart limitinizden olası durumlarda kullanılabilmek için bloke konur ve kullanılması için önce kart sahibine bilgi verilir.

Sigorta Şartlarınız Nelerdir? Hangi Koşullarda Geçerlidir?

Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, 500 Euro’luk kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam kırılması, far kırılması, Anahtar kaybolması ve hasarlanması) hasarları kapsamaz.

Aklınızdaki sorulara cevap bulduysanız bizi telefon ile arayabilirsiniz: +90 533 858 66 88 veya "Kıbrıs'ta Araç Kiralama" hakkında bilgiler verdiğimiz blog sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.