Eğlence ve sakinleştirici bir tatil isteyenlerin yanı sıra, adrenalin ve keyifli bir macera arayanların da tercih edebileceği cennet ada Kıbrıs, inanılmaz yamaç paraşütü maceralarıyla misafirlerini selamlamaktadır.

Yamaç paraşütü sporu yapısı gereği yüksek noktalara ulaşma ihtiyacı doğurduğu için sporu gerçekleştirebilmek için yüksek tepelere çıkmanız gerekmektedir. Eğlence sevenler kadar adrenalin arayanların da sıklıkla tercih ettiği Kıbrıs, iklimi nedeniyle 17 noktasından yamaç paraşütüne imkan tanımaktadır.

Kıbrıs yamaç paraşütünün en çok tercih edilen lokasyonu ise St. Hillarion kalesinin batı tarafıdır.

kıbrıs yamaç paraşütü

Yamaç paraşütü kalkış alanı 2500 ft. /750 m. yükseklikteki Beşparmak Dağları‘nın büyüleyici manzarasını sunar sizlere. Kıbrıs’ta yamaç paraşütçülerin iniş noktası ise tüm mavi renkleri kendisinden alan Girne sahilleridir. Eşsiz manzaralar eşliğinde görsel kalitesi hayranlık uyandıracak plajlara, dağlara ve tarihi dokuya tanıklık ederek iniş yapmak isteyenler Kıbrıs’ta yamaç paraşütü heyecanını kaçırmamalıdır.

Kıbrıs’ta yamaç paraşütü sporu için uzak ülkelerden gelen turistlerin çokluğuna şaşırabilirsiniz. Kıbrıs yamaç paraşütü sevenler için dünyada gözde yerlerden birisidir. Akdeniz’in en güzel ve uğruna savaşlar destanlar yazılan adasını bir de kuş bakışı izlemenizi tavsiye ederiz. Heyecan verici bu deneyimin hatıralarını saklamak için fotoğraf makinenizi ve kameranızı yanınıza almayı sakın ihmal etmeyin.

Yamaç paraşütü sporunun adrenalin ve eğlenceyi bir arada sunması nedeniyle de her yaş grubundan kitleye hitap ediyor. Yabancı turistler ağırlıkta olmakla beraber, her yıl binlerce kişi yamaç paraşütü için Kıbrıs’ı tercih ediyor. Ancak özellikle tatil için gelen Türk arkadaş grubu ve genç arkadaşlar tarafından da yamaç paraşütü tercihinin yapıldığını belirtmek istiyoruz.

Yamaç paraşütü yaparken kullanılacak ekipmanlardan, yamaç paraşütü sırasında fotoğraf çektirme ihtiyaçlarınıza kadar hizmet veren hatta hatıra ürünleri dahi satın almanıza olanak sağlayan firmalar da buralarda fazlasıyla bulunuyor. Yamaç paraşütü yapma kararı verdiğiniz anda profesyonel uçuş pilotları ve uçuş öncesi hocalarıyla hizmet vermekte olan bu firmalar, tamamen sigortalı ve can güvenliğinin üst düzey olduğu hizmetler sağlıyorlar.

kıbrıs yamaç paraşütü sporu

Dünya rekorlarının kırıldığı, madalyalı hocaların ve şampiyonların eğitmenlik yaptığı birçok firmayla birlikte Kıbrıs Rent A Car şirketimiz; tüm aktiviteleriniz boyunca ihtiyacınız olacak her konuda yardımınıza koşuyor. Ercan Havalimanı araç kiralama noktamızdan başlayarak yamaç paraşütü noktasına ulaşmanıza sağlayacak konforlu kiralık araçları yamaç paraşütü ihtiyacınızı en güvenli hale getirmiş oluyor. Yamaç paraşütü sonrası, sporu gerçekleştirdiğiniz firmanın sizi bırakmasını beklemek yerine kendi aracınızla istediğiniz gibi seyahatinizi gerçekleştirebiliyor, dilerseniz spor sonrası eğlencenin doruklarda olduğu Kıbrıs mekanlarına ziyarette bulunabiliyorsunuz.

Önemli Bilgiler: Kıbrıs yamaç paraşütü aktivitelerindeki tüm pilotlara ve organizasyondaki kişilere  “Kuzey Kıbrıs Havacılık” yasasına göre ekstra sağlık sigortası uygulanmaktadır. Kıbrıs yamaç paraşütü organizasyonu için highlineparagliding.com web sitesini ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bilgi sahibi olabilirsinizKıbrıs’ta Hastaneler ve İletişim Bilgileri