Dışarıdan Kıbrıs’a gelen insanların, şehri gezmek, tanımak amacı göz önünde bulundurulduğunda ulaşım konusu karşımıza çıkar. Kendi araçları olan turistler, çevreyi tanıma, gezme işlemlerini rahatlıkla halledebilirler. Fakat şahsi arabası olmayanlar ise araba kiralayarak gezmeyi tercih etmektedirler.

İşte tam bu noktada Kıbrıs Rent a Car devreye giriyor. 1960 yılında bağımsızlığını kazanan Kıbrıs Cumhuriyeti, ilerleyen zamanlarda Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adını almıştır. Adından da anlaşılacağı üzere çok fazla Türk yaşamaktadır Kıbrıs’ta. Kıbrıs’ın dışında yaşayan Türkler de belirli aralıklarla, ya da sık sık Kıbrıs’ı ziyarete gelmektedirler.

Kısaca Kıbrıs’ta Kiralık Araç Teslim Alma Şartlarını Öğrenelim

Kıbrıs araç kiralama işlemleri için diğer araç kiralama sistemlerinde olduğu gibi burada da bazı şartlar gerekmektedir. Araç kiralama işlemleri için en önemli kıstas aracı kiralayacak kişinin adına düzenlenmiş, en az 4 yıllık ehliyet olmasıdır. Kıbrıs’a girmek için kullanılan pasaport, nüfus cüzdanı gibi kimlik beyanlarından birinin araç kiralayacak kişinin yanında olması gerekmektedir.

Kıbrıs Rent a Car prensip olarak 25 yaşını doldurmuş kişilere araç kiralıyor ve Kıbrıs’ta eğitim görenlere kiralama işlemi yapmıyor.

Türkiye’de kullandığınız ehliyet ile Kıbrıs araç kiralama hizmetlerinden yararlanmanız mümkün. Araç kiralama için gerekli olan bu şartlar yerine getirildiğinde, gönül rahatlığıyla araç kiralayabilirsiniz. Bu şartları taşıdığınız takdirde, kiralık aracı teslim alabilirsiniz.

Bkz: Kıbrıs Rent a Car Kiralık Araç Şartları

kibris-kiralik-arac-teslimat

Kıbrıs araç kiralama hizmeti bünyesinde yapılan kiralama işlemlerinde araçlar Kıbrıs sınırları dışına çıkarılmamaktadır.

Arabayı kiralarken imzaladığınız sözleşme süresinden önce araçlarımızı teslim ettiğiniz takdirde, ödemiş olduğunuz sözleşme bedelinin herhangi bir şekilde iade edilmesi söz konusu değildir. Sözleşmede yer alan kiralama süresi 2 saatten fazla geçtiyse eğer, ek ücret talep etme hakkına sahibiz. 2 saatten az olan gecikmeler içinse herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Ercan Havalimanı’nda sadece sözleşme imzaladığınız süre zarfı için ödeme yaparak, muayenesi, kontrolleri düzenli olarak yapılan araçları gönül rahatlığıyla teslim alabilirsiniz.

Araç Alım-Teslim Notlar:

  • Kiraladığınız araçları Ercan Havalimanı otoparkından sizlere rehberlik edecek uzman yardımıyla alabilir ve yine Ercan Havalimanı’nda da teslim edebilirsiniz.
  • Bütün Kıbrıs araç kiralama firmalarında belirtilen şartları taşıyorsanız ve araç kiralamak için yanınızda bulunması gereken belgelere sahipseniz Kıbrıs’ta istediğiniz noktada aracınızı alıp-teslim edebilirsiniz.

Bilgi sahibi olabilirsinizKıbrıs’ta Soldan İşleyen Trafik ve Zorlukları