Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti iklimi nedeniyle yılın hemen hemen her günü seyahat için uygundur. Seyahat yapacağınız konum neresiyse, şartları elverişli olarak hava ya da deniz seyahatine imkan tanıyorsa Kıbrıs tarafından iklim hep müsaittir. Akdeniz ikliminin hakim olması nedeniyle de dondurucu soğuklar ya da yoğun yağışlar yaşanmaz. Belirli dönemlerde seyreden kısa süreli yağmur dışında, iklim hep yumuşak ve seyahatler için elverişlidir. Bu nedenle de yoğun olarak Kıbrıs araç kiralama noktalarının bulunduğu yerde bir çok firma sürekli olarak misafirlerini karşılamaktadır. Bizlerde Kıbrıs Rent A Car olarak burada misafirlerimizi karşılamakta, hizmetlerimizi sunmaktayız.

Ercan Havalimanı bu noktada hem iniş, hem de kalkışlar için son derece elverişli olduğundan yılın her saatinde ve gününde ziyaretçilerimiz bulunmaktadır. Dünya ülkelerinden ve özellikle Türkiye’den gelecek misafirlerimiz için “Hangi havayolları ile Kıbrıs’a uçabilirim? “  şeklinde bir soruyla genellikle karşılaşılmamaktadır.

Bunun sebebi ise yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ ne hemen hemen tüm havayolu şirketi ile ulaşım sağlanabilmektedir. İklimin elverişli olmasından kaynaklanan bu imkanı, bütün havayolu firmaları değerlendirmekte, günlük mutlaka Kıbrıs seferi gerçekleştirmektedirler.
Özellikle Türk Hava Yolları (THY) bu noktada çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. THY, günün birkaç periyotluk döneminde Kıbrıs’a uçuşlar organize etmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelmeyi düşünen misafirlerimiz rahatlıkla THY uçuşlarıyla seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

THY bu noktada en önemli ve köklü firmalardan birisi olmasının yanı sıra, uçuş güvenliği, yolcu konforu gibi noktalarda da oldukça tatmin edici hizmetler sunan bir havayolu firmasıdır.

Bu havayolu şirketi dışında, Kıbrıs araç kiralama noktamızda bizi ziyaret eden müşterilerimizden edindiğimiz tecrübelerimiz noktasında; Pegasus Airlines havayolu şirketi yoğun olarak tercih edilmektedir. Pegasus Airlines, günlük anlamda yavru vatana seferler gerçekleştirmektedir. Ayrıca uçuş güvenliği ve konforuyla da beğenilen havayolu firmaları arasında yer edinmiştir. Bizlerde Kıbrıs Rent A Car olarak, seyahatlerinizde bu firmaları kullanmanızı önermekteyiz. Ancak burada belirtilen firmalar elbette günün belirli periyotlarını o anki uçuş dönemi, müşteri potansiyeli ya da tatil sezonunun açılıp açılmadığına göre otomatik olarak değiştirebilmekte, ya da gerçekleştirmemektedirler. Bu durum THY, başta olmak üzere tüm havayolu şirketleri için geçerli bir durumdur. Bu noktada, kalkışın yapılacağı konuma göre dahi biletleri bulmak bazen zorlaşabilir.

Bu durumdan ötürü misafirlerimizin Kıbrıs’a seyahatlerinde mutlaka önceden, hangi havayolu şirketlerinin hangi tarihlerde kesin olarak belirtilmiş uçuşlarının olduğunu öğrenmeleri gerekiyor. Yukarıda yer alan havayolu şirketleri dışında da havayolu şirketlerine bakmalı, seyahatlerini bunlarla da gerçekleştirebileceklerini bilmeleri gerekmektedir. Örneğin; Kıbrıs’a uçak bileti almak için tercih edilebilecek alternatiflerden birisi de yılın her günü için bilet bulabileceğiniz Kıbrıs Uçak Bileti websiteside Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne en uygun biletleri satabilmektedir.

Pegasus Airlines ile bilet bulamamış yolcularımız bu firmanın muadili olan Atlas Global, Turk Hava Yolları gibi firmaları tercih edebilirler.

Kıbrıs Rent A Car faaliyetlerimiz noktasında müşterilerimizin kullandığı firmalar bunlar olmakla beraber, Türkiye’den gerçekleştirilen ziyaretlerde misafirlerimiz mutlaka daha önceden biletlere baktıklarını aktarmaktadırlar. Sizler de Kıbrıs seyahatinizi planlamadan önce uygun uçuşları ve fiyatları listelemeli, uçuşlar dahilinde program hazırlamalısınız. Ancak tatilinizi yaz aylarında yapacaksanız, yukarıda yer alan adımlar ve ihtimaller sizin için pek geçerli olmayacaktır. Çünkü Kıbrıs’a yaz aylarında yoğun olarak zaten turist ve Türk misafir ziyareti gerçekleştirildiğinden bu ziyaretler noktasında havayolu firmaları mutlaka Kıbrıs seferi gerçekleştirmekte, birçok kişinin havayolu ile ulaşımını mümkün kılmaktadırlar.

Bilgi sahibi olabilirsiniz Kıbrıs’tan Fotoğraflar

kıbrıs'a uçan hava yolları