Kıbrıs’ta Petrol (Akaryakıt) Fiyatları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, ulaşım yönündeki rahatlığı birçok ülke tarafından ve vatandaş tarafından bilinmektedir. Yavru vatan Kıbrıs’a ilk adım atıldığı Ercan Havalimanı’na ilk inildiği andan itibaren, trafiğin bu yöndeki olumlu seyri herkesi memnun etmektedir. Araç direksiyonlarının sağda oluşu, alışma sürecinde problem gibi görünse de, rahat trafiği bu acemiliğin kısa sürede atlatılmasına olanak sağlamaktadır.

Kıbrıs sınırları içerisinde Kıbrıs araç kiralama hizmeti sunduğumuz misafirlerimize Kıbrıs Rent a Car olarak bu yöndeki daimi hatırlatmalarımızı yaparak, sürecin çabuk atlatılmasına yönelik ipuçlarından bahsetmekteyiz. Bu ipuçları kimi zaman dikkat edilmesi gerekenler, kimi zaman sabit radar noktaları, kimi zaman dönüş kuralları (çember), kimi zaman da park edilmesi yasak olan yerler gibi listelenmiş içeriklerle devam etmektedir. Misafirlerimizin bu süreci atlatması adına yapılabilecek tüm bilgilendirmeleri yapmaktayız. Dolayısıyla trafiğin rahatlığının da etkisiyle, ziyaretçiler kolaylıkla bu durumdan kurtulabilmektedirler. Özellikle çember kullanımı ve otomatik vitesli araçların tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır. Çemberin kullanılış mantığının kavranmasıyla, trafik seyri adına hiçbir problem ve pürüz yaşanmamaktadır.

kibris-kpet-akaryakit-istasyonu

Kıbrıs Rent a Car olarak Ercan Havalimanı noktamızdan başlayacak şekilde, Kıbrıs’ın tüm sınırları dahilinde bizler de birkaç önlem almış bulunuyoruz. Örneğin misafirlerimize, trafik seyrini kolaylaştıracağı ve yukarıda bahsi geçen acemilik sürecini atlatabilecekleri yönde bir araç tercih etmelerini öneriyoruz. Bu nedenden dolayı da tüm araçlarımızı otomatik vitesli olarak kullanıma sunuyoruz. Direksiyonun sağda yer almasından kaynaklanan durumla, vitesi sol el ile değiştiremeyecek ya da kullanamayacak misafirlerimizin, bocalama sürecini yarı yarıya düşürmüş oluyoruz. Tamamen bakımları servis kontrolünce periyodik olarak yapılmış ve buradaki kontrollerden hep hatasız olarak çıkartılmış araçlarımızla, aynı zamanda misafirlerimizin güvenli bir yolculuk yapmasına da olanak tanıyoruz.

Kıbrıs araç kiralama faaliyetlerimiz noktasında, müşterilerimizin benzin fiyatlarını, Kıbrıs’ta petrol fiyatlarını düşünmek gibi bir dertleri de zaten bulunmuyor. Kıbrıs, birçok dünya ülkesinde olduğu gibi, uygun fiyatlı petrolüyle de bilinmektedir. Türkiye’ye oranla yarı yarıya fiyatlardan benzinler satışa çıkarılmakta, kullanıma sunulmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’ de litresi 4.5 TL civarında seyreden yakıtların, Kıbrıs sınırları dahilinde 2.5 TL veya 3 TL gibi tutarlardan satışı gerçekleştirilmektedir.

Buradan hareketle araç kiralama hizmeti edinmiş müşterilerimiz, gidecekleri yerlere yakacakları yakıtı düşünmeden, tamamen problemsiz ve rahat bir şekilde gidebilmektedirler. Yolculukları sırasında Kıbrıs’ın birçok noktasında yer alan ve özellikle fiyatları birbirine çok yakın olan benzin istasyonlarından yakıtlarını alabilmektedirler. Petrol fiyatlarındaki düşüşten kaynaklı bu fiyat seçeneği, özellikle Türkiye’ den gelen misafirlerimiz için büyük önem arz etmektedir. Türkiye’ de hakim olan yüksek petrol fiyatları ve bunun doğrudan yakıtlara yansıması nedeniyle, akıllarda hep bu yönde soru işaretleri bulunmaktadır. Ancak Kıbrıs’ın bu yönde çok ciddi bir potansiyeli mevcuttur. Türkiye’ye göre çok çok uygun fiyatlardan satışa çıkarılan akaryakıtlar, Kıbrıs’ın hemen hemen her noktasında aynı fiyat aralıklarıyla satılmaktadır.

Misafirlerimizin Kıbrıs’ın her noktasına gidişte, bu nedenle araçlarının yakıtlarını kontrol etmelerine, yakıtların maddi boyutunu düşünmelerine de gerek kalmamaktadır. Buradan doğan bir rahatlık nedeniyle de Kıbrıs’ın tüm eğlenceli dakikalarına hızlı adımlarla ilerlediklerini aktarmak mümkündür. Yasal kumarhaneler, eşsiz plajlar, adrenalinin dorukta olduğu yamaç paraşütü noktaları, tarihi mekanları, enfes lezzetleriyle Kıbrıs’ın ruhuna böylelikle ortak olabilmektedirler. Kıbrıs sınırları dahilinde ihtiyacınız olabilecek her türlü ulaşım probleminizi, bizler de Kıbrıs Rent A Car olarak ivedi ve yerinde çözümler üreterek, tatilinizin pürüzsüz ilerlemesine katkıda bulunabiliyoruz. Bu noktada hem müşteri memnuniyeti, hem de bütçe durumu gözeterek; her kesime ve bütçeye hitap edecek çalışmalar gerçekleştiriyor; Kıbrıs’ın sektöre yön veren firmaları arasında yer almaya devam ediyoruz.

kibris-alpet-akaryakit