Ercan Havalimanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ulaşım açısından en önemli noktadır. Bu yüzden KKTC’nin önemli merkezlerinin hepsine yakın olması için ortak bir noktada yapılmıştır. Lefkoşa’ya 23 kilometre, Gazimağusa’ya 29 kilometre ve Girne’ye 42 kilometre mesafededir.

havalimanina-giden-yol-kibris

Lefkoşa’dan Ercan Havalimanına ulaşım için farklı seçenekler vardır.

Kıbrıs Rent a Car hem Ercan Havalimanı hem de Lefkoşa’da teslimat noktası bulundurduğundan dolayı isteyen herkes bu iki lokasyonda araç teslim edebilir ya da alabilir. Lefkoşa’da konaklayanlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gitmek için kullanılan iki yöntemden birisini tercih ederler. Girne Limanı’ndan gemi ile ya da Ercan Havalimanı’ndan uçak ile bölgeden ayrılacaklar için hem limana hem de havaalanına gitmek oldukça kolaydır. Araç kiralayanların konforlu bir şekilde ayrılma noktalarına gidebilmeleri için de limanda ve havaalanında araç teslim noktaları bulunmaktadır.

Lefkoşa’dan Ercan Havalimanı’na Yol Tarifi

Lefkoşa’nın en merkezi noktası olan Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’na doğru giderken sağa dönüp Lefkoşa Gazimağusa anayoluna çıkmak gerekir. Sağa dönüş yaptıktan sonra yaklaşık olarak 1,5 kilometre sonra anayol yönünde ilerlenir. Lefkoşa – Gazimağusa anayolu üzerinde 3,5 kilometre ilerlendikten sonra gelen döner kavşağın 1. Çıkışına girilip yaklaşık 4 kilometre daha devam edilir. Döner kavşaktan yine 1. Çıkışa ilerlenir ve ortalama olarak 3 kilometre daha devam edilir. Ercan Havaalanı çıkışına doğru devam edilir. Lefkoşa’dan Ercan Havalimanı’na kısa sürede bu yol tarifi ile ulaşmak mümkündür.

Lefkoşa’dan Ercan Havalimanı’na Taksi Hizmeti Alabilir miyim

Araç kiralama hizmetlerinin yanı sıra tur veya transfer ihtiyaçları için de çözümler sunan Kıbrıs Rent a Car isteyen müşterilerine Lefkoşa’dan Ercan Havalimanına ulaşım seçenekleri sunmaktadır. Taksi ve havaalanı transfer hizmeti seçeneklerinden istediğinizi tercih ederek kısa sürede havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç kiralama hizmeti almak istemeyenler için Ercan Havalimanı’ndan istenilen lokasyona transfer hizmetleri de yapılmaktadır. Hem Kıbrıs’a gelenler hem de Kıbrıs’tan gidenler için hizmet veren firmanın her şehirden havaalanına transfer taksi hizmeti bulunmaktadır. Kesintisiz bir yolculuk için araç kiralama, taksi ya da transfer hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Yolculuk saatinize ve gününüze göre sizin için en uygun olan seçenekler hakkında bilgi almak için 7/24 hizmet veren müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz. Özellikle kalabalık sezonlarda önem taşıyan erken rezervasyon için sitemizden ve müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Her yolculuğun kusursuz olması için hizmet veren firmamızdan Lefkoşa’dan Ercan Havalimanına ulaşım ihtiyaçlarınız için istediğiniz hizmeti rahatlıkla alabilirsiniz.

Bilgi sahibi olabilirsinizLefkoşa’nın Tarihi Mekanları