Ercan Havalimanı Kıbrıs’ın stratejik olarak önemli bir noktasında yer alır. Bölgeye ulaşımın ana noktası olarak kullanılan havalimanı sahip olduğu güvenlik ve teknoloji ile uluslararası düzeyde öne çıkan havalimanları arasında yer alır. Büyük uçakların da gece ve gündüz fark etmeksizin iniş ya da kalkış yapabildiği havalimanı yenilenen yüzüyle tamamen konforlu ve güvenli bir şekilde hizmet vermektedir.

Önemli: Ercan Havalimanı hakkında her şeyi keşfetmek için  www.kibrisrentacar.com/ercan-havalimani linkini tıklamanız yeterli.

Ercan Havalimanı yolcu giriş ve çıkış kapıları, güvenlik noktaları, kayan bantları ve yolculuğu rahatlatacak pek çok birimde son teknoloji ile hizmet vermektedir.

ercan-havalimanı-yolcu-giriş-çıkış

Güvenlik Odağı

Yenilenen Ercan Havalimanı gelen yolcu departmanı ve giden yolcu departmanı ile seyahat eden herkesin işlemlerini en hızlı ve güvenilir şekilde tamamlamasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Yeni bir yatırım ile yeniden şekillendirilen havalimanında ek güvenlik önlemleri sağlamak açısından yenilikçi uygulamalara yer verilmektedir. Yolcu bagajlarında güvenliği yüzde yüz sağlamak amacıyla kullanılacak olan otomatik patlatıcı özelliğe sahip kayan bant sayesinde uygunsuz bagajlar henüz bant üzerindeyken tespit edilip, diğer bagajlardan ayrılmakta ve bu sayede herkesin güvenliği üst düzeyde sağlanmaktadır.

Ercan Havalimanı yolcu giriş ve çıkış kapıları da bant sistemlerinde olduğu gibi özel bir güvenlik sistemine sahiptir ve bu sistem sayesinde üst düzey güvenlik sunmaktadır. Sade bir binaya sahip olmasına rağmen içerisinde bulunan ve son teknolojiye uygun olan Ercan Havalimanı tamamen bölgenin turizmine destek vermek ve Kıbrıs adasını daha popüler bir tatil destinasyonu haline getirmek amacıyla hizmet vermektedir.

Yeni Dünyaya Açılan Pencere

Kıbrıs’ın dünyaya açılan penceresi konumunda olan Ercan Havalimanı sahip olduğu tüm kaynakları her yıl gelen yüzbinlerce yolcuyu memnun etmek için kullanmaktadır. Ercan Havalimanı yolcu giriş ve çıkış kapıları radar kumandalı otomatik kapılardır ve dünyada sadece en gözde havalimanlarında kullanılır.

Havalimanında bulunan iklimlendirme tesisatları, havalandırma, merkezi ses sistemleri ve yolcu güvenliği donanımları sadece üst düzey teknolojiye sahip havalimanlarında bulunan ekipmanlardan seçilmektedir. Yolcu trafiği her geçen gün artan ve bunun bilinciyle yapılandırılan Ercan Havalimanı yıllık 10 milyona yakın yolcuyu ağırlayacak donanım sahip olarak yenilenmektedir. Bu ileri görüşlü yapılanma sayesinde uzun yıllar boyunca Kıbrıs’ın turizmine ve gelişmesine katkı sağlayacak olan havalimanı her anlamda dünyaca ünlü havalimanlarına rakip olabilecek seviyededir.

Bilgi sahibi olabilirsiniz Ercan Havalimanı’nda İbadethane Hizmeti Veriliyor mu?