kibris-trafik-polis
KibrisRentaCar.com Yorum yapılmamış

Kıbrıs eğlence, turizm ve kumarhane merkezi olmasından dolayı insanların her şeyi bir kenara bırakıp tatilin tadını doyasıya çıkarmak için tercih ettikleri bir tatil bölgesidir. Her yıl yüzbinlerce turist farklı deneyimler yaşamak ve sınırsız eğlence ile stres atmak için bölgeye gelmektedir. Durum böyle olunca bazı kuralların sıkı tutulması herkesin daha güvende yaşaması için gerekli olmaktadır.

Yılların getirdiği deneyimler, tatilcilerin ödedikleri trafik cezaları ve müşterilerimizin karşılaştıkları buna benzer durumlardan Kıbrıs’ın en iyi Rent a Car şirketi www.kibrisrentacar.com çıkardığı sonuç bu: Kıbrıs’a tatil için gelip araç kiralayanlardan en çok trafik cezasını hız tutkunları ödemektedir. Toplu taşımanın yaygın olmadığı ülkede araç kiralama hizmetleri oldukça yaygındır.

Alkolün ve eğlencenin kolay ulaşılabilir olması ve ucuzluğu trafikte ciddi kuralların uygulanması ile kontrol altında tutulmaya çalışılır. Kıbrıs araç kiralama hizmetleri tercih edilse de bu hizmeti alırken kanunlar ve kurallar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Araç kiralamada kendini kanıtlamış olan şirektimiz araç kiralayacak kişilere kiralama öncesinde detaylı bilgilendirme yapmaktadır. Kıbrıs’ın marka rent a car şirketi Kıbrıs Rent a Car olarak mütemadiyen Kıbrıs’ta güvenli bir ulaşım deneyimi yaşamak  ve ödeyebileceğiniz trafik cezalarını en aza indirmek için hız yapmamalısınız!…uyarısını yapmayı görev biliyoruz.

Kıbrıs’ta Trafik Cezaları ve Uygulamaları

Öncelikle Kıbrıs Rent a Car şirketimizin tüm detaylarını anlatığı Kıbrıs’ta trafik kuralları ve cezaları yazısını okumak için tıklayınız!…

Kıbrıs’ta trafik kuralları oldukça sıkıdır. Hız limitleri net bir şekilde belirlenmiştir. Yerleşim bölgelerinde 50 km, yerleşim bölgesi dışında 65 km ve şehirler arası çift şerit yollarda 100 km hız sınırı uygulaması vardır. Sabit kameralı hız takip sistemi ile hız kontrolü aralıksız bir şekilde yapılmaktadır.

Kıbrıs’ta araçla hız yapmak yasak olduğu gibi alkollü araç kullanmak da kesinlikle yasaktır.

Araç kullanımı sırasında promil sınırı “0” yani alkolsüz olarak belirlenmiştir. Ülkeye havayolu ya da gemi yolu aracılığı ile gelen herkes pasaport, kimlik ve kendi ülkelerinde sahip oldukları 4 yıllık sürücü belgesi ile araç kiralama hizmeti alabilir.

Havayolu ile gelenler Kıbrıs araç kiralama hizmetlerinden yararlanırken gemi yolu ile gelenler de varış noktalarının yakınlarında bulunan araç kiralama acentalarından istedikleri aracı kiralayabilirler. Araç kiralarken mutlaka bilinmesi gereken ise tüm trafik cezalarının araç kiralama sözleşmesinde adı yazan kişinin sorumluluğunda olduğudur.

Kıbrıs Rent a Car’dan trafikte hız yapma tutkunu olan yavru vatan Kıbrıs ziyaretçileri için yazdığı bu blog yazısının ilgilileriyle buluşması dileğiyle.

Kazasız, belasız yolculuklar dileriz.