kıbrısta-bahar-gezisi
KibrisRentaCar.com Yorum yapılmamış

Kıbrıs her sezonda oldukça popüler olan bir tatil destinasyonu olsa da bölge özellikle bahar aylarında tatil severlerin ilgisini çekiyor. Yaz ve kış sezonunda ayrı ayrı güzellikleri ile misafirlerini ağırlayan Kıbrıs bahar aylarında özellikle daha sakin bir tatil yapmak isteyenlerin odağında yer alıyor.

Kıbrıs’ta Bahar Cenneti

Kıbrıs bahar aylarında gezilir tavsiyesi ile birlikte bölgeye bu sezonda gelen pek çok insan bulunmaktadır.

Baharın Her Hali Güzel

Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyenler için tatil amacına göre mevsim seçmek her zaman daha doğru olur. Deniz, güneş ve kum keyfi yapmak isteyenler yaz sezonunda bölgeye gelmeyi tercih ederken kültür turizmi odaklı gelenler için bahar ayları daha başarılı bir seçenek olmaktadır. Kıbrıs’ta her mevsim eğlenilir ancak Kıbrıs bahar aylarında gezilir fikri de mevsim şartlarının uzun süre insanları rahatsız etmeden dolaşmalarına izin vermeleri ile ortaya çıkmaktadır.

Kıbrıs’a resim yapmak, fotoğraf çekmek ya da doğayı keşfetmek için gelenler için en güzel aylar bahar aylarıdır. Doğanın uyanışına ve uykuya dalışına tanıklık eden bahar aylarında ortaya çıkan manzaraların hepsi eşsiz ve görülmeye değer manzaralardır. Mart, nisan ve mayıs aylarında bahar sezonunun tadını çıkarmak isteyenler yeşeren doğaya merhaba demek ve masmavi gökyüzüne bakmak mümkündür. Kıbrıs bahar aylarında ılık esintileri ve yağmurları ile meşhurdur. Akşam saatlerinde nem oranı yükselse de bölgede çıkan hafif esintiler insanın daha iyi hissetmesini sağlar. Mayıs ayının ortalarında ise havalar ısınmaya başlar.

Kıbrıs’ın ilkbaharı kadar sonbaharı da çok güzeldir. Sonbahar aylarında ortalama sıcaklık 20 derece civarında ve deniz suyu sıcaklığı hala sporları için uygundur. Doğa sporları nem oranının da azalmaya başladığı sonbahar aylarında daha çok popülerleşir. Binicilik ve bisiklete binme bu dönemde en çok rağbet gören sporlar arasında yer almaktadır. Gezginler, ressamlar ve fotoğrafçılar için doğanın toprağın altına çekilmeye başladığı turuncu günlere şahit olmak önemli bir deneyimdir. Bölgede bulunan tarihi yapıları gezmek için sonbahar mevsimi de oldukça uygundur. Kıbrıs bahar aylarında gezilir ama Kıbrıs’a  her sezon gelmek ve her sezonun kendine has tadını çıkarmak gerekir.

Kuzey Kıbrıs’ı bahar ayında yerinde keşfetmek isterseniz ve buna kesin karar verdiyseniz bunun en ekonomik yolu ise kesinlikle Rent-A-Car hizmetinden yararlanmaktır.