kıbrıs araç lastik tamircileri
KibrisRentaCar.com Yorum yapılmamış

Kıbrıs Rent a Car hizmeti alırken imzaladığınız sözleşme ile birlikte araca sigorta işlemi de yapılmaktadır. Kıbrıs’ta aracınızın lastiği patlarsa öncelikli olarak iletişimde olduğunuz müşteri temsilcisi ile görüşmeniz yararlı olacaktır.

Kıbrıs’ta kiralık araç hizmeti alırken yapılan sözleşme ve sigortada kimin adı geçiyorsa söz konusu durum esnasında da aracı sigortada adı geçen kişinin kullanıyor olması gerekir. Bu araç kiralama hizmetinde sigortanın masrafları karşılaması için şarttır. Aksi bir durum meydana geldiyse sigorta ortaya çıkan masrafları ödemez.

Masrafların tamamı sözleşmede adı belirtilmiş olan kişiye faturalandırılır.

Lastik Patlamasında Yapılması Gerekenler

Kıbrıs’ta aracınızın lastiği patlarsa bu durumu araç kiralama işlemlerini yaptığınız temsilcinize bildirmeniz ve süreç hakkında bilgi almanız önemlidir. Yedek lastik ile uzun süre araç kullanmak ve hız yapmak kaza riskini arttırırken yolda kalmanıza da neden olabilir. Yedek lastik ile şehirler arası yola çıkmak ve belirlenen hız limitlerinin dışına çıkmak tehlikelidir. Bu tür riskler almamak için araç kiralama hizmeti aldığınız, sözleşmenizi hazırlayan temsilciniz ile görüşmelisiniz. Temsilcinin yapacağı yönlendirmeler doğrultusunda kiralık aracı bir servise götürmeniz ve lastiği tamir ettirmeniz gerekebilir. Bu gereklilik sizin bulunduğunuz lokasyona göre değişir. Eğer müşteri temsilcilerinin müdahale edebileceği bir mesafedeyseniz işinizin durumuna göre yeni araç talep edebilir ya da araç kullanmayacağınız bir saat aralığında işlemlerin halledilmesini bekleyebilirsiniz. Seyahat anında patlayan lastiği stepne ile değiştirip yola çıkmadan önce araçta bulunan lastikle ilgili detaylar öğrenmeniz, hız limitini kontrol etmeniz yolculuğunuz için faydalı olacaktır.

Araç kiralama hizmeti aldıktan sonra Kıbrıs’ta aracınızın lastiği patlarsa panik yapmadan yapılması gerekenleri yapmanız yeterlidir. Bu tür bir durumla karşılaşmak sizi zor durumda bırakmaz, yüklü masrafları ödemek zorunda kalmazsınız. Kiralama hizmetleri yolda ortaya çıkabilecek her türlü durumu düşünerek sözleşme ve sigorta yaptıkları için bu tür durumlarda kimse zarar görmez.

Tavsiye:
Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti almadan önce Kıbrıs Rent a Car’ın Kıbrıs Araç Kiralama Şartları sayfasını mutlaka okumalısınız.