Ulaşım dünya da nüfus yoğunluğu yaşayan ülkelerin en büyük sıkıntısıdır. Ulaşım sıkıntısı yaşayan ülkeler çözümü toplu taşıma araçlarına yönelerek ve yönlendirerek çözmektedirler. Bazı ülkeler de araç yoğunluğunun olmamasına rağmen toplu taşıma araç kullanımı yaygın değildir. Bu durumun görüldüğü ülkelerin başında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gelmektedir.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ulaşım genelde ticari taksi ve kiralanan otomobiller ile yapılmaktadır. Bu nedenle araba kiralama Kıbrıs bölgesinde çok yaygındır. Bu bölgede araç kiralama şirketi fazla olmasına rağmen profesyonel hizmet veren firma sayısı da bir o kadar azdır. Müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan ve temelleri 2008 yılında atılan Kıbrıs Oto Kiralama, kurumsal firma yapısı, benzinli klimalı son model araçları ve uygun fiyat politikası ile Kıbrıs’a iş ve tatil amacıyla gelen yerli ve yabancı turizmcilere çözüm sunmaktadır.

Kıbrıs’a gelirken kurumumuzun https://www.kibrisrentacar.com internet adresinden yapacağınız rezervasyon ile aracınız Ercan Havalimanında bulunan otoparkımıza getirilerek yapılacak araç kiralama sözleşmesi sonrası zaman kaybettirmeden yapılacak kira sözleşmesi sonrası zaman kaybettirmeden teslim edilmektedir.

 

Türkiye’den Alınan Ehliyet KKTC’de Geçerlidir.

Türkiye Cumhuriyetinden alınan ehliyet ile Kıbrıs’ta araç sürmek mümkündür. Kıbrıs trafiğinin sağdan olması sebebiyle araçlarımızın direksiyonları sağ tarafta bulunmaktadır. Kurumumuzda bulunan araçlarımızın hepsi servis bakımlı araçlardır.

Araba Kiralama Kıbrıs Bölgesinde diğer ülkelerde olduğu gibi yapılacak araç kiralama sözleşmesi sonrası teslim edilmektedir. Kiralama şartları gereği araç kiralama tutanağı üzerinde ismi olan kişi sadece araç kullanabilmektedir. Araçlar minimum 3 gün kiraya verilmektedir. Bir veya iki günlük araç kiralama durumlarında ise üç günlük kiralama ücreti alınmaktadır. Kıbrıs oto Kiralama şirketimizin Girne Merkezi dışında Ercan Havalimanı otoparkı ve Magosa otoparkında hizmetleri bulunmaktadır.

 

Kıbrıs’ta profesyonel araç kiralama hizmeti sunan Kıbrıs Oto Kiralama 5 yılda 15 müşteri sayısına ulaşmış kurumsal firmadır. Kıbrıs oto Kiralama da bulunan araçlar benzinli araçlardır. Kurumda 7-8 kişi kapasiteli dizel minibüs araçlar da bulunmaktadır.

Kurumumuzdan kiralayacağınız araçlarla Kıbrıs’ın eşsiz doğasını ve eğlenceli Kıbrıs gecelerini ulaşım sıkıntısı yaşamadan gezebileceksiniz. Sizlerde Kıbrıs ziyaretinde ulaşım sıkıntısı  yaşamadan tatil yapmak istiyorsanız internet adresimizi ziyaret edin.