Kıbrıs’ta Neden Araba Kiralanmalı

1-Kıbrıs’ta kendinize ait aracınız yoksa toplu ulaşımın yetersizliğinden ya da taksi ücretlerinin pahalılığından dolayı araç kiralama hizmeti olmazsa olmazlardan birisi haline gelmiştir. Özellikle tatile gelen turistler için vazgeçilmez çözümdür.

kıbrısta neden araç kiralanmalı Kıbrısta Neden Araç Kiralamak Gerek?

Kıbrıs’ta Araç Kiralama

2-KKTC’de akşam saat 18:00 dan sonra toplu ulaşım araçları bulunmamaktadır. Taksi ücretleri ise şehirlerarası en az 100 TL tutmaktadır. Buna bir de gece tarifesi eklenirse ulaşım maliyetiniz bir hayli artacaktır. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı tek kullanımlık bir taksi ulaşım maliyetinden belki de daha düşük rent a car ücreti ile gerek Kıbrıs’a gelen turistler tarafından gerekse Kıbrıs’ın yerli halkı tarafından sık tercih edilmektedir. Tüm bunlara ilaveten Kıbrıs’taki benzin fiyatlarının ucuzluğunu ekleyecek olursak Kıbrıs’ta kiralık araç hizmeti daha da mantıklı hale gelmektedir.

3-Türkiye’de ulaşım, oto kiralama ve benzin fiyatlarını karşılaştıracak olursak açıkça görülebileceği gibi Kıbrıs’ta benzin ücretleri ve araç kiralama fiyatları Türkiye şartlarına göre de çok daha ucuzdur. Buna ilaveten Kıbrıs’ta yazın ortasındaki kavurucu sıcaklardan kurtulmak ve keyifli bir seyahat geçirmek için klimalı bir araç kiralayabilir ve sıcaklardan korunabilirsiniz.

4-Kıbrıs’ta ailenizle veya arkadaşlarınızla mükemmel bir tatil geçirmek istiyorsanız kiralık araca mutlaka ihtiyacınız olacaktır. İsterseniz şehirlerarası yolculuk yaparak Kıbrıs’ın Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, Lefke, Bafra, Dip Karpaz, Güzelyurt bölgelerindeki doğal, tarihi ve turistik bölgelerini gezebilir, Karpaz bölgesindeki Altın Kum’da kamp yapabilir ve Güzelyurt bölgesinde doğayı keşfedebilirsiniz.

5- Kıbrıs’ta ailenizle birlikte balık tutup eğlenmekte isteyebilirsiniz. İhtiyacınız olan bir kiralık araba ve bir de olta. Girne’ye 20 dakika uzaklıktaki Alagadi’nin sessizliği ile hem balığınızı tutup hem de ucuz ve keyifli ulaşımın tadını çıkarabilirsiniz.

Bilgi sahibi olabilirsinizKıbrıs’ta Gezilecek Yerler