Kıbrıs’ta Neden Araba Kiralamalıyım?

Kıbrıs’ta olmazsa olmazlarınızdan birisi de arabadır. Gerek toplu ulaşımın yetersizliğinden dolayı gerekse taksi ücretlerinin pahalılığından dolayı Kıbrıs’ta araç kiralama (rent a car) hizmeti özellikle tatile gelen turistler için vazgeçilmez hale gelmiştir.

KKTC’de akşam saat 18:00 dan sonra toplu ulaşım araçları bulunmamaktadır. Taksi ücretleri ise şehirlerarası en az 100 TL tutmaktadır. Buna bir de gece tarifesi eklenirse ulaşım maliyetiniz bir hayli artacaktır. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı tek kullanımlık bir taksi ulaşım maliyetinden belki de daha düşük rent a car ücreti ile, gerek Kıbrıs’a gelen turistler tarafından; gerekse Kıbrıs’ın yerli halkı tarafından sık tercih edilmektedir. Tüm bunlara ilaveten Kıbrıs’taki benzin fiyatlarının ucuzluğunu ekleyecek olursak, Kıbrıs’ta kiralık araç hizmeti daha da mantıklı hale gelmektedir.

Türkiye’de ulaşım, oto kiralama ve benzin fiyatlarını karşılaştıracak olursak açıkça görülebileceği gibi Kıbrıs’ta benzin ücretleri ve araç kiralama fiyatları Türkiye şartlarına göre çok ucuzdur. Buna ilaveten, Kıbrıs’ta yazın ortasındaki kavurucu sıcaklardan kurtulmak ve keyifli bir seyahat geçirmek için klimalı bir araç kiralayabilir ve sıcaklardan korunabilirsiniz.

Kıbrıs’ta ailenizle veya arkadaşlarınızla mükemmel bir tatil geçirmek istiyorsanız, kiralık araca mutlaka ihtiyacınız olacaktır. İsterseniz şehirlerarası yolculuk yaparak Kıbrıs’ın Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, Lefke, Bafra, Dip karpaz, Güzelyurt bölgelerindeki doğal, tarihi ve turistlik bölgelerini gezebilir, Karpaz bölgesindeki Altın Kum’da kamp yapabilir, Güzelyurt bölgesinde doğayı keşfedebilirsiniz. Dilerseniz Kıbrıs’ta kiralık araba ile gezi sayfamızdan kiralık aracınız ile neler yapabileceğinizi daha detaylı okuyabilirsiniz.

Kıbrıs’ta ailenizle birlikte balık tutup eğlenmek mi istiyorsunuz? İhtiyacınız olan bir kiralık araba ve bir de olta. Girne’ye 20 dakika uzaklıktaki Alagadi’nin sessizliği ile hem balığınızı tutun hem de ucuz ve keyifli ulaşımın tadını çıkarın.

Nasıl araba kiralarım? 

Değerli misafirimiz; https://www.kibrisrentacar.com/rezervasyon sayfasındaki rent a car rezervasyon formu doldurmanız yeterlidir. Müşteri Temsilcimiz size ulaşacak ve en uygun aracı seçmenizde yardımcı olacaktır.