Tatil severlerin karşısına oldukça yararlı bir yazı ile çıkıyoruz. Bu yazımızda Kıbrıs Tatiliniz İçin Araç Kiralamak Mantıklı Mı? Sorusunun cevabını arayacağız…

Kıbrıs, adeta bir tatil cennetidir. İklimi ve tarihi yapısı ile her dönem tatilcilerin ilgisini çeken bir ülke olmuştur. Bizde Kıbrıs Rent a Car olarak çok sık tatil yapılan Kıbrıs’a cep yakmadan tatil yapmak için araç kiralamanın doğru olup olmadığını açıklayacağız.

Birçok yazımızda belirttiğimiz gibi Kıbrıs’ta petrol fiyatları oldukça ucuzdur. Bunun temel sebeplerinden bir tanesi de ülkemizden farklı olarak düşük vergi oranlarıdır. Ülkemizde vergi oranları çok yüksek olduğu için doğal olarak araç ve petrol fiyatları oldukça yüksek olmaktadır. Oysa Kıbrıs’ta devletin almış olduğu vergi düşük olduğu için fiyatlar uygun olmaktadır. Araç fiyatlarının ucuz olması Kıbrıs Araç Kiralama fiyatlarının da ciddi boyutlarda uygun olmasını sağlamıştır.

Kıbrıs araç kiralama uzman personeli tecrübelerine dayanarak, eğer ki uzun süreli Kıbrıs’ta yaşama planınız var ise araç satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Kısa süreli tatil planlarınız var ise de araç kiralamak sizin için en ekonomik çözüm olacaktır. Çünkü kendi aracınız ile Kıbrıs’a gelmeniz ve aracınızı geri götürmeniz ekonomik anlamda sizi zorlayacaktır.

arac-kiralamak-mantiklimi

Ayrıca kendi aracınız ile Kıbrıs’a gelme şartlarını açıklarsak araç kiralamanın daha mantıklı olduğunu anlarsınız. Sizden aracınız ile Kıbrıs’a gelmeniz halinde aşağıdaki evraklar istenmektedir.

  • Araç ile gitmeyenlerden kimlik ile giriş kabul edilmekteyken araç ile Kıbrıs’a girişte pasaport ile giriş kabul edilmektedir. Bu durumda ekonomik anlamda sizi zorlayacaktır.
  • Araç için yurt dışına çıkış kâğıdı istenmektedir.
  • Vergi harcı
  • Kıbrıs Sigortasını en az 6 ay yaptırma zorunluluğu
  • Araç sizin değilse noterden vekâletname istenmektedir.
  • Araç için erken feribot rezervasyonu ve ücreti ödenmesi gerekir.

Yukarıda saymış olduğumuz belgeler ile uğraşmanız kim bilir ne kadar zamanınızı alacaktır.

Kıbrıs’ta araç kiralamanın diğer mantıklı sebeplerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Toplu taşıma yetersizdir ve oldukça pahalıdır.
  • KKTC’de akşam 6’dan sonra herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır.
  • Tüm Kıbrıs’ı gezme niyetindeyseniz şehirlerarası taksi ücretlerinin 100 TL olduğunu hatırlatmak istiyoruz.
  • Ailecek Kıbrıs tatiline çıkmışsanız yukarıda saymış olduğumuz durumların 2 hatta 3 katı kötü durumları yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Kıbrıs araç kiralama hizmeti veren Kıbrıs Rent a Car olarak “Kıbrıs Tatiliniz İçin Araç Kiralamak Mantıklı Mı?” sorusuna verebileceğimiz en kısa yanıt evet araç kiralamak en doğru tercihtir.

Sizde Kıbrıs Rent a Car uygun fiyat avantajlarından yararlanmak istiyorsanız hemen bizlerle aşağıdaki iletişim kanalları aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi sahibi olabilirsiniz Kıbrıs’ın Önemli Telefon Rehberi