Kıbrıs’ta en çok kullanılan araba modelleri

Kıbrıs’ın halkı en çok Suzuki, Hyundai, Wosvagen, Ford ve Opel marka araçları tercih etmektedir. En çok bu markaların tercih edilme sebebi araçların rahat olması ve satılmak istenildiğinde çok rahat satılmasıdır. Türkiye’ye göre araç fiyatları ve akaryakıt daha ucuzdur. Şehirlerarası yolculuklarda Mercedes Vito, Viano, Ford Transit kullanılmaktadır. Bazı firmalar Mercedes Toruismo ile de geniş kafilelere hizmet vermektedir. Girne’de Lapta-Karşıyaka servislerinde genellikle Mercedes Sprinter araçlar kullanılmaktadır.  Ada’da taksicilerin kullandığı araçlar ise Mercedes E-250, Mercedes C-180, Mercedes Vito araçları kullanılmaktadır.

 

Ekonomik Araçlarımız :

Kıbrıs Rent A Car olarak kiralık araç filomuzda 200 ün üstünde araba bulunmaktadır. Mevcut araçlarımız içerisinden istediğiniz araç sınıfından araba kiralayabilirsiniz.  Kuzey Kıbrıs’ta ucuz rent a car hizmeti için en uygun kiralık araçlardan biri olan Ford Fiesta ekonomik araç arayanların en çok tercih ettiği araçlardandır. Bu araç, aynı zamanda az yakıt tüketimi ile de müşterilerimizin ilgi odağıdır. 4 kişilik yolcu kapasitesiyle ailenizle mutlu bir tatil geçirmeniz için ideal arabadır. Ercan Havaalanı’ndan isterseniz aracınızı teslim alarak havalimanında hiç beklemeden tatilinize başlayabilirsiniz. Kıbrıs’ın yaz sıcağından korunmak için klimalı bu araç ile KKTC’nin Girne, Gazimağusa, Lefkoşa, Güzelyurt, Karpaz gibi güzel şehirlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Filomuzda bulunan rent a car araçlarımızdan bazıları şunlardır:

 

Ekonomik Kiralık Araçlar

Aile Arabaları

  • Ford Focus
  • – Yeni 2013 Hyundai Elentra
  • – Yeni 2013 Hyundai i30

 

Geniş Aileler  ve İş Seyahatleri İçin Kiralık Araçlarımız

İş seyahatlerinin vazgeçilmez aracı olan Nissan Qashqai 4×4,  karizması ile kendine hayran bırakmaktadır. Aracın rahatlığı ve albenisi, bir çok firmanın ilgisini çekmektedir. Kıbrıs’ta rent a car hizmeti alıp trafiğe ilk defa çıkacaklar için ideal bir kiralık arabadır. Nissan Qashqai 4×4 otomatik vitesli olması ile araç kullanmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Aracın gelişmiş fonksiyonları ile engelli yollarda bile hiç zorlanmadan gideceğini göreceksiniz. Dağ, bayır hiç zorlanmadan rahatça her yeri gezebileceğiniz bu araç yakıt tüketimi ile de tercih edilmektedir. Sıcak Kıbrıs yazının olmazsa olmazlarından olan klima yine Nissan Qashqai model araçta da bulunmaktadır.

Geniş ailelerin veya iş seyahatine gelecek olan misafirler için önerilen diğer rent a car hizmeti kapsamında araçlarımızdan bazıları:

 

Kıbrıs Rent a Car kiralık araç fiyatlarımızı görmek için Kıbrıs rent a car kiralık araba fiyatları sayfasına göz atabilirsiniz.