Editör Yorum Yapılmamış

ercan-havalimani-grevErcan Havalimanı Hava Trafik Kontrol kulesi çalışanlarının 2 saatlik grev başlatması nedeniyle seferler aksadı.

Ercan Havalimanı Hava Trafik Kontrol kulesi çalışanları gece saat 21.00’dan itibaren Ercan Havalimanı iniş ve kalkış trafiklerine hizmet veren “Kule” ve “Yaklaşma” birimlerinde sabah 07.00’ye kadar greve gitti.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 19 Ağustos 2016 tarihinde Ercan -İstanbul seferini saat 21.30’da yapacak olan Atlasglobal Hava Yolları’nın seferi ile Onur Hava Yolları’nın saat 22.25’teki uçakları gecikmeli olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’deki (KKTC) Ercan Havalimanına iniş yaptı. THY’nin Ercan’dan İstanbul’ gelecek iki uçağı da yapılan grev nedeniyle Ercan Havalimanında apronda beklemek zorunda kaldı. Havayolu yetkilileri ile görüşmelerin en üst düzeyde yapıldığını söyledi. Hükümet ile sendika yetkililerin görüşmesinin ardından grev 2 saat sonra 23.00 itibariyle sona erdi. Yetkililer grevin sonlandırılmasının ardından Ercan’a uçuşların yapılacağını ve herhangi bir iptal olmayacağını belirtti.